Gwiazdy

Wywiad z Elizabeth Debicki: "Ta polska część we mnie ciągnęła mnie do aktorstwa"

Gwiazdy

Wywiad z Elizabeth Debicki: "Ta polska część we mnie ciągnęła mnie do aktorstwa"

Elizabeth Debicki znana jest z takich filmów, jak "Kryptonim U.N.C.L.E.", "Wielki Gatsby", a także z ostatniego obrazu Christophera Nolana, pt. "Tenet". Anna Wendzikowska przeprowadziła ekskluzywny wywiad z australijską aktorką. Co polskiego dostrzega w sobie Debicki? 

Elizabeth Debicki i jej polskie korzenie

Rodzice Elizabeth poznali się w Paryżu. Jej ojciec jest Polakiem, na co zresztą wskazuje nazwisko aktorki. Niestety, Debicki nie mówi w ojczystym języku swojego taty.

Dorastałam w Australii, z moim tatą rozmawiam po francusku, a kiedy odwiedzaliśmy rodzinę w Polsce, wszyscy moi kuzyni mówili po angielsku i zawsze robili za tłumaczy, gdy rozmawiałam z moimi wujkami i ciotkami

- wspominała Elizabeth w rozmowie z Anną Wendzikowską.

Debicki wyznała także, że czuje w sobie polskiego ducha. Polki z jej rodziny są bardzo silne, potrafią budować społeczności i tworzyć prawdziwe ognisko domowe. Są też bardzo kreatywne.

Kiedy myśli się o polskich filmach i polskich filmowcach, to widać tam wielki talent do opowiadania historii. Czasami myślę, że to ta polska część we mnie ciągnęła mnie do aktorstwa

- powiedziała gwiazda.

Elizabeth Debicki w "Tenet"

W "Tenet" Debicki gra postać, która kieruje się w swoim życiu dwoma wielkimi siłami – miłością do syna i pragnieniem wolności. A czym dla aktorki jest wolność?

Moje pojęcie o tym, czym jest wolność, zmienia się wraz z tym, jak ja zmieniam się jako osoba. Ale teraz mamy szczególny czas, ten rok 2020 przedefiniował to, czym jest dla nas wolność. Czuję, że teraz wolnością byłoby spotkać się z tymi, których bardzo chcę zobaczyć, pojechać w miejsca, w które chciałabym pojechać, poruszać się po świecie z dawną łatwością

- przyznała Elizabeth.

Okazało się, że to wielki luksus, spędzać czas tam, gdzie się ma ochotę z ludźmi, z którymi ma się ochotę

- podsumowała aktorka.

Elizabeth Debicki w rozmowie z Anną Wendzikowską opowiedziała więcej o swojej roli w "Tenet". Obejrzyj ekskluzywne wideo. 

Zobacz także:

Czy co drugi człowiek na świecie ma polskie korzenie?

Nowa dziewczyna Brada Pitta ma polskie korzenie i starszego o ponad 40 lat męża

Australijska kuzynka Magdy Zawadzkiej też jest znaną aktorką. "Zapragnęłam nią być, gdy obejrzałam Pana Wołodyjowskiego"

Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
09.01.2021
Rafałseet
w 5 sezonie The Crown, w 4 jak wszyscy mogli zobaczyć księżną Dianę zagrała Emma Corrin....