Gwiazdy

Australijska kuzynka Magdy Zawadzkiej też jest znaną aktorką. "Zapragnęłam nią być, gdy obejrzałam Pana Wołodyjowskiego"

Gwiazdy

Australijska kuzynka Magdy Zawadzkiej też jest znaną aktorką. "Zapragnęłam nią być, gdy obejrzałam Pana Wołodyjowskiego"

Magda Szubanski to znana australijska aktorka, która często podejmuje się ról komediowych. Polscy widzowie pamiętają ją z filmu „Babe – świnka z klasą”. Mało kto jednak wie, że Magda ma polskie korzenie. Jej siostra cioteczna to Magda Zawadzka. I to właśnie Baśka z „Pana Wołodyjowskiego” zainspirowała Szubanski do spróbowania swoich sił w aktorstwie. 

Magda Szubanski – kim jest?

Ojciec Magdy był Polakiem, zaś matka – Szkotką. Szubanski urodziła się w Anglii, ale już w wieku kilku lat wraz z rodzicami przeprowadziła się do Australii.

To była ogromna zmiana, Australia jest zupełnie inna, klimat jest egzotyczny, wszystko tu jest odmienne, ale mój tata kochał upały

- opowiedziała Szubanski w rozmowie w Dzień Dobry TVN.

Magda zdecydowała się oddać hołd swemu ojcu, publikując książkę.

Opowiada o wojennych doświadczeniach mojego ojca. Jak wiesz, moją siostrą cioteczną jest Magdalena Zawadzka, zaś jej ojciec, Andrzej Zawadzki i Zbigniew Szubański byli w tym samym oddziale bojowym ruchu oporu w czasie drugiej wojny światowej. Ich zadaniem było szpiegowanie wrogich sił, zabijali kolaborantów

- opowiedziała Magda.

W książce autorka pisze również o dziadkach swoich i Magdy Zawadzkiej, Jadwidze i Mieczysławie, którzy ratowali i ukrywali Żydów w czasie wojny.

Chciałam opowiedzieć tę nieznaną historię w języku angielskim i przypomnieć polską perspektywę, polskie cierpienie i bohaterstwo

- wyjaśniła Szubanski.

Magda zapragnęła być aktorką, gdy w dzieciństwie obejrzała „Pana Wołodyjowskiego”. Zawadzka gra tam główną rolę – wciela się w Barbarę Jeziorkowską.

Pomyślałam wtedy, że jest po prostu wyjątkowa. Sama Magda i ta rola wpłynęły na mnie i pomogły podjąć decyzję co do tego, co chcę robić w życiu

- wspomina Magda.

Szubanski ma za sobą wiele ról komediowych. I wiele przygód. Kiedyś podeszła na czerwonym dywanie do Heatha Ledgera, który publicznie ją pocałował. Ten pokaz czułości obiegł następnie cały świat. Magda pojawiła się także na ekranie u boku Kim Kardashian. Ze względu na brak możliwości dogrania terminów, zdjęcia zrobiono oddzielnie, w inne dni. Po fakcie jednak Szubanski rozmawiała z Kim długo przez telefonem.

Była urocza i bardzo zainteresowana sytuacją z pożarami w Australii

- opowiedziała Magda.

Szubanski dobrze zna również Cate Blanchett. Aktorka napisała krótką, chwalebną opinią na okładce książki napisanej przez Magdę. Szubanski utrzymuje stały kontakt ze swoją rodziną z Polski – nie tylko z Zawadzką, ale także z jej synem, Janem Holoubkiem. Planują nawet zrealizować wspólny projekt… Jaki? Posłuchajcie całej rozmowy.

Magdalena Zawadzka o znanej kuzynce z Australii

Magdalena Zawadzka do tej pory nie wiedziała, że to właśnie dzięki niej siostra cioteczna została aktorką. Znała natomiast historię pochodzenia jej imienia. Tata Szubanski nadał córce imię właśnie po kuzynce. 

Jak blisko obie Magdy są ze sobą spokrewnione?

Bardzo blisko. Moja mama i ojciec Magdy to rodzeństwo

- wyjaśniła Zawadzka. Posłuchajcie całej rozmowy z ikoną polskiego kina. 

Zobacz także:

Martyna Wojciechowska zdradziła, ile waży. „Kobiety próbują dorównać do wzorca, którego tak naprawdę nie ma”

Przyjaźń w świecie gwiazd. Edyta Herbuś i Agnieszka Sienkiewicz na wspólnym wyjeździe

Will Smith miał zagrać główną rolę w Matrixie! Oto aktorzy, którzy odrzucili kultowe role

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0