Newsy

Wybuch wulkanu Stromboli we Włoszech. Nie żyje turysta przebywający na wyspie

Wybuch wulkano na Stromboli

Fot. GettyImages / Bruno Guerreiro

Newsy

Wybuch wulkanu Stromboli we Włoszech. Nie żyje turysta przebywający na wyspie

Wybuch wulkano na Stromboli

Fot. GettyImages / Bruno Guerreiro

Na włoskiej wyspie Stromboli doszło do wybuchu wulkanu. Według informacji pochodzących od lokalnych władz, w wyniku erupcji zginęła jedna osoba. Doszło też do szeregu pożarów.

W środę, 3 lipca br. doszło do erupcji wulkanu na włoskiej wyspie w archipelagu Wysp Liparyjskich - Stromboli. Jak poinformował burmistrz Marco Giorgianni, w związku ze zdarzeniem śmierć poniósł turysta, który w momencie wybuchu znajdował się w rejonie największej aktywności wulkanu. Nie jest jednak znana bezpośrednia przyczyna zgonu tej osoby.

>>> Zobacz także:

Z relacji świadków wynika, że najpierw był huk, następnie pojawiła się wielka chmura dymu, a później z wulkanu zaczęła wylewać się lawa. Z wulkanu zaczęły wydobywać się również rozpalone wulkaniczne cząstki, które wywołały serię pożarów w różnych częściach Stromboli.


Wybuch wulkanu wywołał panikę wśród turystów wypoczywających na plaży. W momencie erupcji wielu z nich zaczęło uciekać w stronę morza.

Stromboli to wyspa w archipelagu Wysp Liparyjskich na Morzu Tyrreńskim, o powierzchni blisko 12,4 kilometrów kwadratowych. Wyspę tworzy czynny wulkan o wysokości ponad 900 m. Jak podaje BBC, na Stromboli znajduje się wiele domów letniskowych bogatych i sławnych ludzi.
Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0