Newsy

Od weekendu utrudnienia w bankach. Jakie problemy napotkają klienci?

płatność online

Peter Dazeley/Getty Images

Newsy

Od weekendu utrudnienia w bankach. Jakie problemy napotkają klienci?

płatność online

Peter Dazeley/Getty Images

Klienci kilku banków muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do standardowych usług, które potrwają przez kilka następnych dni. "Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele jednego z nich. 

Utrudnienia w bankach

Prace serwisowe utrudnią w weekend dokonanie płatności kartami i skorzystanie z bankowości elektronicznej i mobilnej. Klienci których banków mogą spodziewać się problemów? 

ING Bank Śląski

Od północy do godziny 5:00, w nocy z sobotę na niedzielę, bankomaty i wpłatomaty będą działać w ograniczony sposób. Podobnie trudności klienci napotkają, korzystając z systemu Moje ING, aplikacji Moje ING, systemu ING Business i jego wersji mobilnej. Problemy mogą pojawić się również podczas dokonywania płatności Blik, realizowania przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING. 

W tym czasie nie dasz rady aktywować kart i nadawać im kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty Visa zbliżeniowa do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay i zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej

- wskazano w komunikacie.

Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę

- radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

BNP Paribas

Serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe od środy, od godziny 22:00 do 0:30 w czwartek. Bank zapewnił, że bankowość mobilna, operacje kartowe i bankomaty będą działać bez zarzutów. 

Idea Bank

Od godz. 22:00 w piątek do godz. 6.00 w sobotę będą trwały prace modernizacyjne, które wstrzymają dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej. 

Bank BPS

Przerw w dostępie do systemu bankowości elektronicznej mogą spodziewać się również klienci Banku BPS. Prace serwisowe odbędą się w poniedziałek, pomiędzy 21:00 a 23:00. 

Nest Bank

Czasowe utrudnienia również w Nest Bank. Przerwy w dostępie do konta nastąpią w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 21:00 do godziny 0:30. 

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że np. zlecenie przelewu zostanie zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac 

- czytamy na TVN24 Biznes. 

Transakcje kartowe będą działać standardowo. Problemy pojawią się na drodze realizacji przelewów ekspresowych, niedostępna będzie usługa doładowania telefonu, dokonania płatności online i zasilenia rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa.

Bankowość elektroniczna będzie niedostępna z wtorku na środę, w godzinach 0:30-4:00. 

Więcej na ten temat przeczytasz na TVN24 Biznes. 

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz także:

Najnowsze badania: depresja kobiety w ciąży szkodzi mózgowi dziecka

Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla przyjeżdżających z kilku państw. Wśród nich jest Polska?

Inpost zawiesza część usług. Paczkomaty będą nieczynne

Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0