Gwiazdy

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL u Kuby Wojewódzkiego: "Niech się dzieje wola nieba"

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL

TVN

Gwiazdy

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL u Kuby Wojewódzkiego: "Niech się dzieje wola nieba"

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL

TVN

W najnowszym odcinku programu "Kuba Wojewódzki" gośćmi będą Vanessa Aleksander, gwiazda filmu "Sala samobójców. Hejter" oraz Błażej KRÓL, muzyk, kompozytor, wokalista i tekściarz. Tego nie można przegapić.

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL u Kuby Wojewódzkiego

W programie "Kuba Wojewódzki" na skórzanej, legendarnej kanapie zasiądzie Vanessa Aleksander. Oprócz pięknej aktorki, w show będzie gościł muzyk Błażej KRÓL.

niech się dzieje wola nieba (*montażysty), z nią się zawsze zgadzać trzeba ? // króli dwóch i panna, co stresu była uosobieniem. zapraszam Was, obserwatorzy mili, na wtorkowe u Kuby dyskusje. (20:30, 10.11, TVN/Player)

- napisała gwiazda hitu "Sala samobójców. Hejter", zachęcając do obejrzenia show.

Post Błażeja KRÓLA był zdecydowanie skromniejszy, ale równie zachęcający.

A już we wtorek zaprezentuje państwu swoje zdolności pedagogiczne u @kuba_wojewodzki_official ?

Vanessa Aleksander - kim jest?

Vanessa Aleksander to aktorka, którą mogliśmy niedawno podziwiać w filmie Jana Komasy, "Sala samobójców. Hejter". W produkcji wcieliła się w postać imprezowiczki Gabi Krasuckej - dziewczyny z bardzo zamożnej i wysoko postawionej rodziny, która pogubiła się w swoich aspiracjach oraz dążeniach i nie wie, jak ma siebie postrzegać. Artystka wystąpiła również w serialu TVN "Belle Epoque", a wkrótce zobaczymy ją w czwartej części "Listów do M.", w którym zagrała u boku Borysa Szyca.

Vanessa Aleksander przygodę ze sztuką zaczęła dość wcześnie. Od 13. roku życia występowała bowiem w młodzieżowej grupie "Tintilo" przy Teatrze Rampa i to tam narodziła się jej pasja do aktorstwa.

Po liceum im. Stefana Batorego zdała do Akademii Teatralnej w Warszawie. W szkole wyróżniała się na tyle, że została asystentką profesora Wiesława Komasy.

Vanessę zauważono na corocznym festiwalu szkół teatralnych w Łodzi, podczas którego otrzymała Główną Nagrodę Aktorską za role Pazyfae w spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" oraz Soni w spektaklu "Płatonow". Dzięki temu sukcesowi została zaangażowana w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Błażej KRÓL - kim jest?

Na kanapie Kuby Wojewódzkiego zobaczymy również Błażeja KRÓLA. Wokalista, muzyk, autor tekstów i kompozytor do 2010 r. występował w zespole Kawałek Kulki, z którym nagrał dwa albumy studyjne. Kolejnym etapem w jego karierze było współtworzenie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim duetu pod nazwą UL/KR.

W 2014 r. Błażej KRÓL wydał debiutancki solowy krążek zatytułowany "Nielot". Od tamtego czasu muzyk wypuścił jeszcze cztery płyty: "Wij" (2015 r.), "Przez sen" (2016 r.), "Przewijanie na podglądzie" (2018 r.) i "Nieumiarkowania" (2019 r.) W karierze solowej artysta używa swojego nazwiska jako pseudonimu artystycznego (z zapisem stylizowanym wielką literą).

Twórczość Błażeja KRÓLA jest doceniana nie tylko przez jego fanów, ale również dziennikarzy i znawców muzyki. W 2019 r. został laureatem Paszportu "Polityki" za piosenki łączące poetycką lakoniczność, surrealistyczną wyobraźnię i niezwykłe wyczucie melodii.

Zawsze chciałem dostać Paszport 'Polityki'. Wydawało mi się, że od kilku lat zasługiwałem na niego, nieskromnie mówiąc. Stało się to! Zostawiam sobie to jako prezent, który otworzę jutro

- stwierdził wtedy artysta.

Z kolei w 2020 r. Błażej KRÓL odebrał Fryderyka w kategorii "Autor Roku".

Kuba Wojewódzki - gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinki talk-show w każdy wtorek o 22:30 na antenie TVN. Zarówno poprzednie, jak i nowy sezon obejrzysz również w serwisie VOD player.pl.

>>> Zobacz także:

Mateusz Gessler i Bartosz Zmarzlik gośćmi programu Kuby Wojewódzkiego

Antoni Królikowski i Krzysztof Czeczot u Kuby Wojewódzkiego

Michał Kempa - sympatyczny stand-uper u Kuby Wojewódzkiego. "Wyniosłem książkę, kubek i 3 kanapki"

Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0