Newsy

The Cure kolejnym headlinerem tegorocznego Open’era. Brytyjscy muzycy odwiedzą Gdynię

koncert

gettyimages.com/ Aja Koska

Newsy

The Cure kolejnym headlinerem tegorocznego Open’era. Brytyjscy muzycy odwiedzą Gdynię

koncert

gettyimages.com/ Aja Koska

Brytyjski zespół The Cure zagra koncert na Open’er Festival 2020. Jak informują organizatorzy festiwalu w Gdyni, muzyczna legenda wystąpi czwartego dnia imprezy na głównej scenie.

The Cure na Open’erze 2020

Muzyczny festiwal Open’er odbywa się co roku na przełomie czerwca i lipca w Gdyni. Tegoroczna, 19. już edycja imprezy, potrwa od 1 do 4 lipca. Przez cztery dni na czterech scenach wystąpią zarówno polscy, jak i zagraniczni wykonawcy. The Cure wystąpi jako headliner na głównej scenie, ostatniego dnia festiwalu, w sobotę 4 lipca. Brytyjska grupa dołącza do Taylor Swift, Twenty One Pilots i Kendricka Lamara. Kolejni wykonawcy będą ogłaszani w najbliższym czasie. 


Legendarni The Cure

The Cure to zespół założony na południu Wielkiej Brytanii w 1976 roku. Na przestrzeni lat grupa stworzyła własny, unikatowy styl. Teraz ich muzyka określana jest jako rock alternatywny. Do  największych przebojów należą m.in. „Lullaby”, „Friday I’m In Love”, „Pictures of you”. Organizatorzy Open’era nie ukrywają dumy i zadowolenia, że udało im się zaprosić kultowy zespół. Tym bardziej, że to będzie jego jedyny w tym roku występ na europejskich festiwalach. Fani również są zachwyceni.   

The Cure powraca z nowymi płytami!

Od kwietnia zeszłego roku mówi się o trzech nowych płytach zespołu. Jak zdradził wokalista Robert Smith, grupa ma 19 nowych utworów, z których każdy trwa ponad 10 minut. Piosenki zostaną podzielone według stylu: pierwszy album ma być bardzo osobisty, drugi mocniejszy i  wyrazisty, a trzeci - noise’owy i szalony. Nagrania odbyły się w Rockfield Studio 1, gdzie powstało m.in. "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0