Newsy

Tajemnicza wizyta Grety Thunberg w Polsce. Aktywistka nie dostała zgody na wejście do Elektrowni Bełchatów

elektrownia

gettyimages.com/ Chris Conway

Newsy

Tajemnicza wizyta Grety Thunberg w Polsce. Aktywistka nie dostała zgody na wejście do Elektrowni Bełchatów

elektrownia

gettyimages.com/ Chris Conway

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg chciała nagrać film w Elektrowni Bełchatów. Nie dostała na to zgody. Wcześniej 17-latka była widziana w Gdańsku.

Greta Thunberg w Polsce

Jak informuje Dziennik Łódzki, Gretę Thunberg widziano w okolicach elektrowni w Bełchatowie. Wcześniej młoda aktywistka zwróciła się do Polskiej Grupy Energetycznej o zgodę na wejście na teren zakładu, ale jej nie uzyskała. Szwedka postanowiła więc nagrać film z tarasu widokowego w gminie Kleszczów, z którego można zobaczyć bełchatowską elektrownię. Dziewczynie towarzyszyła ekipa filmowa. Zdarzenie potwierdza policja, która kontrolowała, czy wszystko przebiegało bez zakłóceń.  Elektrownia w Bełchatowie - jak wynika z raportu Europe’s Dirty - jest w czołówce najbardziej szkodliwych emitentów dwutlenku węgla w Unii Europejskiej. 

Wizyta Grety Thunberg w Gdańsku

Przed wizytą w Bełchatowie, aktywistka odwiedziła Gdańsk. Widziana była 13 stycznia
w dwóch wegetariańskich restauracjach. Informację potwierdziła jedna z nich, Avocado SPOT.  Razem z 17-latką miała być ekipa filmowa. Sama zainteresowana nie potwierdza swojej wizyty w Polsce. 


Greta Thunberg – działalność

Greta Thunberg nawołuje do walki przeciwko zmianom klimatycznym. Jest inicjatorką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i Człowiekiem Roku 2019 „Time”. Świat usłyszał o niej dwa lata temu, kiedy protestowała przed szwedzkim parlamentem.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0