- "Sztuki Walki" Anny Lewandowskiej
- Zawód: Policjantka
- Kobieca siła
- Niebezpieczeństwo zagrażające życiu
"Sztuki Walki" Anny Lewandowskiej
"Sztuki Walki" to cykl spotkań Ani Lewandowskiej z niezwykłymi kobietami, które pokazują i udowadniają, że w grupie są silniejsze. Inspirują i motywują się wzajemnie. Są bohaterkami, o których głośno się nie mówi. W ramach swojego programu Anna Lewandowska spotkała się z policjantkami, które udowadniają, że nie są słabsze od mężczyzn.
Zobacz także: Ania Lewandowska i piłkarki, które udowadniają, że w grupie jest siła. "Sztuki Walki"
Zawód: Policjantka
Praca w policji jest odpowiedzialna i bywa bardzo niebezpieczna. Funkcjonariusze służb mundurowych muszą dbać o porządek publiczny. Zajmują się wykrywaniem i walką z przestępczością, ściganiem osób poszukiwanych oraz poszukiwaniem osób zaginionych. Jak w tym zawodzie odnajdują się kobiety? Policjantki udowodniły Ani, że jest w nich wielka siła! Panie świadomie wybrały ten zawód i stale pokazują, że nie są gorsze od panów. Przełamują stereotypy, że jest to typowy męski zawód. Duży wpływ na ich decyzję o pracy w policji miały zainteresowania z dzieciństwa.
Od dzieciństwa ten zawód mi się podobał. Wiele lat trenowałam judo. Ten kierunek sportowy powodował, że wiedziałam, że wybierając policję idę w dobrym kierunku.
- opowiada kom. Inga Kołodziej.
Kobieca siła
W tym zawodzie trzeba wykazać się odpowiedzialnością, jak również odpornością na stres. Bycie świadkiem codziennych, często tragicznych w skutkach zdarzeń, wypadków oraz akcji ratunkowych jest trudnym zadaniem. Kobiety - policjantki muszą być silne zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Najtrudniejsze wydarzenia to kiedy ktoś traci życie. Pamiętam jak pierwszy raz musiałam poinformować osobę, która jeszcze o tym nie wiedziała, że prawie cała jej rodzina zginęła. Poradziłam sobie w tej sytuacji, ale pamiętam to do dziś i nie jest to łatwe.
- komentuje jedna z policjantek.
Zobacz także: "Sztuki Walki" Ani Lewandowskiej. Amazonki, które żyją pełną piersią… tą której nie mają
Niebezpieczeństwo zagrażające życiu
Policjantki są świadome ryzyka wynikającego z wyboru takiego zawodu. Będąc na służbie, wielokrotnie spotykają się z sytuacjami, kiedy dochodzi do rozbojów, zamieszek, napadów, a nawet strzelaniny.
Otrzymałam zgłoszenie, że chłopak bił swojego ojczyma. Dostałam informację, że są tam małe dzieci, a ojczym jest na wózku. W trakcie obezwładniania chłopaka, który był pod wpływem dopalaczy, niespodziewanie przyszedł jego kolega. Zaczął mu pomagać. Było dwóch dużych mężczyzn przeciwko nam. Nie było szansy, by wyciągnąć broń. Musiał przyjechać kolejny patrol.
Służba to być gotowym na teraz i na już. Po pracy i przed pracą. Z tyłu głowy ma się świadomość, że jest to praca, która wymaga dużego poświęcenia
- mówią policjantki
Więcej:
- Postawiono zarzuty mężczyźnie, który biegał po wagonach metra w Warszawie
- Samoobrona – na czym polega i jak się jej nauczyć?
- Anna Lewandowska o bardzo trudnych chwilach w życiu