Styl Życia

Superbohater na rowerze. "Jeśli widzę jakąś nieprawidłowość, to jako obywatel powinienem zareagować"

Styl Życia

Superbohater na rowerze. "Jeśli widzę jakąś nieprawidłowość, to jako obywatel powinienem zareagować"

Wojciech Galeński na co dzień pracuje jako kierowca autobusu. Po godzinach spełnia obywatelski obowiązek - walczy ze źle parkującymi kierowcami. Co kryje się za jego misją?

Walka z kierowcami

Wojciech Galeński jest mężem, ojcem, kierowcą i porządnym obywatelem. Upomina kierowców, którzy stają na ścieżkach rowerowych lub parkują w niedozwolonych miejscach, utrudniając ruch.

- Nie chciałbym mówić, że jestem superbohaterem. Uważam, że robię coś niestandardowego. Taki mam charakter. Robię coś, co jest potrzebne w tym społeczeństwie. Gdzieś jakieś mleko się rozlało i ktoś to musi posprzątać – wyjaśnił.

- Są potrzebni tzw. społecznicy, którzy przyjmą na siebie to wiadro pomyj. Uważani są za konfidentów czy donosicieli, natomiast ja uważam, że to jest postawa społeczna. Jeśli widzę jakąś nieprawidłowość, to jako obywatel powinienem zareagować – dodał Wojciech Galeński.

Wojciech Galeński  i jego "Samochodoza"

Gdy zwraca uwagę kierowcom, nieraz nasłucha się niemiłych rzeczy. Jedni rzucają mięsem, a drudzy robią się agresywni. Są i tacy, którzy gratulują obywatelskiej postawy. Mężczyzna bowiem nagrywa swoje "interwencje", po czym publikuje je w Internecie. Jego kanał "Samochodoza" obserwuje prawie 40 tys. osób. Na ten pomysł wpadł, gdy kierujący dosłownie rozwalili chodnik i trawnik, którym codziennie chodził.

- Wtedy postanowiłem coś z tym zrobić. Tam nagrałem pierwsze filmy, które stały się popularne – opowiadał. Zobacz pana Wojciecha w akcji w naszym materiale wideo. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autyzm u dzieci. "4 razy częściej jest diagnozowany u chłopców niż u dziewczynek"

Pomoc sąsiedzka. Jak Polacy wspierają się w pandemii?

Mentorka "Projektu Lady" o pomocy: "Mogłabym podjąć próbę uratowania tych INNYCH, ale szkoda mocy"

Reporter: Bartek Dajnowski
Co sądzisz o tym artykule?
119
27
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
8
12.04.2021
brawa dla Wojtka
Kierowcy samochodów niestety są bardzo krótkowzroczni. Kiedyś wychodzą z aut i gdyby każdy był każdy się tak zachowywał jak ludzie z filmów to byłaby prawdziwa dżungla. W ostatnich latach dużo pieniędzy zostało zainwestowane w infrastrukturę drogową. Nie niszczmy tego, bo nie stać nas, żeby co roku wymieniać chodniki i odnawiać trawnik, który zostanie zajeżdżony przez auta i zalany olejem. Polska nie jest przygotowana na nieograniczoną ilość samochodów i należy się z tym liczyć.
06.04.2021
Robertb
To jest przykre. Zamiast zająć się p. Wojtkiem i jego problemami (bo samo zajęcie się tematem jest chwalebne, ale nie sposób, w który to robi i ustawione filmiki) to się go promuje. To zjawisko nawet w miejskim słowniku slangu jest opisane, że zacytuję:

"Fobia, paniczny strach na widok samochodów. Nasz kraj opanowała dziwna choroba cywilizacyjna - SAMOCHODOZA. Występuje u osób z niewiadomego powodu panicznie bojących się samochodów. Osoby dotknięte tą chorobą zachowują się podobnie do aktywistów miejskich, tylko z niewiadomego powodu boją się pojazdów. Zachowują się jak komuniści i atakują samochody (także elektryczne), ciężarówki oraz autobusy, jako główne źródło zanieczyszczeń powietrza oraz wszelkiego zła w mieście."
05.04.2021
Darek
Niestety samochodoza dopadła p. Wojtka
03.04.2021
LGM
Brawo Wojtek. Wszystkiego najlepszego na święta.
03.04.2021
Spoleczniak
Bravo
03.04.2021
www
no i odbrze p. Wojtku. Dalej działaj. Ciekawe jak te wszytskie "barany" zachowałyby się gdyby piesi nagle zaczęli chodzić sobie po jezdni i parkować rowery i wózki np. na skrzyżowaniu jezdni...
03.04.2021
Dawid
No i takiej postawy nam trzeba, pod moim blokiem regularnie parkują na bardzo popularnej scieżce rowerowej "bo kiedyś tam był duży chodnik, parkowali my i nie przeszkadzało, a kto to wgle rowerem jeździ jak jest zimno,daj pan spokój". A jest to jedno z tych starych prlowskich osiedli gdzie jest jeszcze trochę drzew i zieleni zamiast samego parkingu.
03.04.2021
Giermek
Brawo bohaterze !!!!!
Rozwiń wszystkie komentarzy