Gwiazdy

Skazany na scenę, czyli aktorska pasja rodziny Gąsowskich

Gwiazdy

Skazany na scenę, czyli aktorska pasja rodziny Gąsowskich

Jakub Gąsowski od niedawna debiutuje na deskach teatru Capitol. Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? O tym rozmawiała z aktorem i jego rodzicami Agnieszka Jastrzębska. 

Jakub Gąsowski to syn Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego. Chłopak dorastał i wychowywał się w domu, w którym teatr i aktorstwo obecne były od zawsze. Dziś gra na scenie jednego z warszawskich teatrów.  Dlaczego Jakub zdecydował się iść w ślady rodziców?

Decyzja Kuby o aktorskie

Ojciec młodego aktora zdradził w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską, że Jakub od małego wykazywał zainteresowanie aktorstwem.

Od samego początku miał takie inklinacje do sceny, uwielbiał się popisywać i występować. Kuba jest pokorny, z tego się cieszę najbardziej.

Teatralny debiut Jakuba Gąsowskiego

Jakub Gąsowski szkolił się pod okiem uznanych profesorów w Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie doświadczenie zdobywa na deskach Teatru Capitol, gdzie gra w sztuce „Akt równoległy”. W przyszłym roku w kinach pojawi się także film z udziałem Jakuba „Orzeł. Ostatni patrol”.

Mój debiut poza szkołą. Przed szkołą też miałem pewien epizod w Teatrze Syrena, w sztuce z mamą, ale teraz wiele lat przerwy, szkoła teatralna. 

– przyznał Jakub.

Rodzice dumni z syna

Hanna Śleszyńska przyznała, że wraz z Piotrem są bardzo przejęci rozwojem syna i zawsze trzymają za niego kciuki i starają się wspierać.  Czy rodzice próbowali szkolić syna?

Dawali mi czasem różne uwagi, ale generalnie przygotowywałem się bardziej u różnych pedagogów. 

– dodał Kuba.

Jakub ma na swoim koncie wspólny występ z mamą. Dwa lata temu razem stanęli na jednej scenie  podczas koncertu piosenek Młynarskiego.

Ja siedziałem i płakałem ze wzruszenia.  

–dodał Piotr Gąsowski.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0