Wiadomość

Selma Blair (47 l.) od ponad roku walczy ze stwardnieniem rozsianym. Aktorka przyznaje, że jest to dla niej trudny czas. Blair trafiła do szpitala - pokazała zdjęcie, na którym widać jak leży w łóżku i trzyma w dłoni zdjęcie swojego syna Arthura.

Selma Blair (47 l.), aktorka znana m.in. z gry w filmie "Legalna blondynka" (zagrała Vivian Kensington), walczy ze stwardnieniem rozsianym. Gwiazda zdradziła, że choruje na SM już prawie rok temu. Początkowo lekarze mieli problem ze zdiagnozowaniem choroby, podejrzewali że Selma przechodzi po prostu menopauzę.


Więcej: "To rak złośliwy!" Córka Marka Torzewskiego zdradziła, że jej ojciec jest poważnie chory


Blair nie chce się poddawać - na swoich mediach społecznościowych pokazuje jak wygląda jej życie z chorobą. Selma Blair trafiła do szpitala - pokazała zdjęcie, na którym widać jak leży w łóżku i trzyma w dłoni zdjęcie swojego syna Arthura.

Jestem tutaj, ale bez syna. Jestem w miejscu, w którym dochodzę do siebie. Muszę wierzyć w coś niepewnego. Dziwne. Liczę na duchy tego świata bardziej niż myślałam. Dziękuję. Ta podróż to docenienie oddechów wokół mnie. Bardziej niż mojego własnego. Potrzebuję Cię. Potrzebuję, aby ten chłopiec zobaczył, że robię rzeczy, o które sama bym siebie nie podejrzewała. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żebyśmy mogli ruszyć dalej. W zdrowiu i w chorobie - napisała Selma pod zdjęciem.

Selma Blair - walka ze stwardnieniem rozsianym

Ostatnio, zanim Selma Blair trafiła do szpitala, napisała wprost, że mimo choroby, ten czas jest dla niej najpiękniejszy:

Boli mnie szyja, bolą mnie nogi i plecy. Wciąż jednak żyję i się zmieniam. Mam wsparcie tych, którzy są blisko mnie. Przechodzę teraz najpiękniejszy okres mojego życia. Jestem pokorna, wytrzymam to! - wyznała Selma Blair.

Selma Blair dodała, że ma też problemy z koordynacją ruchową, mową i utrzymaniem równowagi.


Stwardnienie rozsiane  - choroba

Stwardnienie rozsiane atakuje niespodziewanie - niezależnie od wieku i stanu zdrowia. SM jest chorobą autoimmunologiczną, co oznacza, że układ immunologiczny (odpornościowy) organizmu atakuje swoją własną tkankę w błędnym przekonaniu, iż jest to obce ciało. W przypadku SM system immunologiczny atakuje mielinę w mózgu i w rdzeniu kręgowym.


Więcej: Najszybszy raper świata: MC Silk choruje na ZZSK. Na czym polega zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa?

Zobacz film: Pokazuje, jak żyć ze stwardnieniem rozsianym, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0