Już na etapie projektu wielu z nas decyduje się na kominek w salonie. Aranżacje kominków nowoczesnych to nie tylko dodatkowe źródło ciepła, ale również wyjątkowa ozdoba wnętrza, która doda mu charakteru i przytulności.

C: Kominek to centralny punkt salonu, wokół którego zorganizować możemy pozostałe elementy wyposażenia. Na rynku dostępne są różnorodne kominki. Aranżacje warto dopasować do kształtu i charakteru naszego pokoju dziennego. W salonach o ograniczonym metrażu doskonale sprawdzą się kominki narożne. Aranżacje salonu z biokominkiem to z kolei idealny pomysł dla mieszkańców bloku, którzy marzą o własnym palenisku. Kominki dwustronne to nowoczesny pomysł dla osób pragnących cieszyć się ogniem w dwóch pomieszczeniach jednocześnie, który dobrze sprawdzi się w salonie z aneksem kuchennym.

Salon z kominkiem - aranżacje z kominkiem narożnym

Nowoczesne aranżacje salonu z kominkiem narożnym doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach o niewielkim metrażu, jak i na większych przestrzeniach. Zasadniczą zaletą takiego rozwiązania będzie możliwość podziwiania ognia z dwóch stron. Aranżacja małego salonu z kominkiem często nie pozwala na kompozycję centralną, która mocno dominuje przestrzeń. Aranżacja salonu z kominkiem narożnym nie jest aż tak obciążająca, a przy tym pozwala na zorganizowanie wokół paleniska strefy relaksu i wypoczynku.

Ograniczona przestrzeń nie jest jednak jedynym kryterium przy wyborze kominka narożnego. Będzie on idealnym rozwiązaniem dla osób, które na kominek zdecydują się już po urządzeniu całości salonu i nie chcą wprowadzać zbyt daleko idących zmian. Wybór kominka narożnego pozwoli cieszyć się paleniskiem bez konieczności zmiany całego wystroju wnętrza.

Co jednak, jeśli planujemy zaprojektować salon z kominkiem i telewizorem ? Aranżacje salonu z kominkiem i telewizorem należy zacząć się od dobrego planu. Te dwa sprzęty nie powinny walczyć o naszą uwagę, dlatego warto kominek umieścić na ścianie prostopadłej do telewizora. Jeśli mamy podzielną uwagę lub chcemy jednocześnie cieszyć się dobrym filmem i widokiem paleniska, możemy umieścić telewizor nad kominkiem. Aranżacje takie wymagają odpowiedniego zamontowania odbiornika - tak aby nie nagrzewał się od paleniska, a jednocześnie znajdował się na linii wzroku.

Kominki nowoczesne - aranżacje salonu z biokominkiem

Brak komina nie jest już problemem dla wielbicieli trzaskających płomieni! Aranżacje z biokominkiem pozwolą cieszyć się paleniskiem również w bloku i apartamencie. Zasilany ekologicznym biopaliwem będzie doskonałym uzupełnieniem dla tradycyjnego systemu ogrzewania mieszkania. Biokominki nie emitują zapachu ani dymu, nie pozostawiają również popiołu, jak tradycyjne kominki. Aranżacje w salonie wzbogacone o biokominki zyskają więc nastrojowy charakter, jednocześnie nie szkodząc środowisku.

Nie musimy się również martwić, w którym miejscu znajdzie się ściana z kominkiem. Aranżacja z biokominkiem może zostać wkomponowna w dowolnym miejscu mieszkania lub domu, nie wymaga on bowiem ciągu kominowego. Jeśli po jakimś czasie znudzi nas dawna aranżacja wnętrz, salon z kominkiem typu bio można łatwo przearanżować. Wystarczy przestawić palenisko, które jest w pełni mobilne.

Biokominek ma dwie zasadnicze wady. Po pierwsze, nie jest w stanie samodzielnie ogrzać pomieszczenia, dlatego sugerowany jest we wnętrzach posiadających ogrzewanie centralne. Kolejną wadą biokominka jest cena paliwa, która w porównaniu do tradycyjnych środków opału jest znacznie wyższa.

Kominki dwustronne - aranżacje

Kominek dwustronny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wymagają od życia czegoś więcej. Pozwala on bowiem cieszyć się ogniem nie w jednym, a w dwóch pomieszczeniach.

Otwiera to nowe możliwości dla osób posiadających salony z kominkiem. Aranżacje z dwustronnym paleniskiem możemy ustawić w centrum pomieszczenia, nośnikiem dla dwustronnego kominka może być również ściana kominkowa. Aranżacje takie mogą oddzielać kuchnię od salonu i stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Wolno stojące kominki dwustronne doskonale sprawdzą się w przestronnych, wysokich pomieszczeniach, które w pełni wyeksponują ich walory. Z kolei na mniejszych metrażach lepiej sprawdzą się kominki narożne lub biokominki.

Zobacz film: Jak urządzić salon? Nowoczesne aranżacje, które zmienią pokój dzienny w idealne miejsce do pracy i wypoczynku. Źródło: Dzień Dobry TVN.


Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0