Newsy

Rozpędzony samochód omal nie wjechał w dziecko na pasach. Policja: "O włos od tragedii". Zobacz wideo

Newsy

Rozpędzony samochód omal nie wjechał w dziecko na pasach. Policja: "O włos od tragedii". Zobacz wideo

Rodzina przechodziła przez przejście dla pieszych. Pędzące auto wyprzedziło kolumnę samochodów i niemal otarło się o znajdującego się na pasach chłopca na hulajnodze. Dramatycznie wyglądająca scena rozegrała się w Rędzinach na Śląsku. Nagranie, które zarejestrowała kamera monitoringu, jest przerażające. Kierowcy grozi 5 lat więzienia.

Rędziny: kierowca wyprzedzając na pasach prawie wjechał w dziecko

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu odpowie kierowca, który w Rędzinach koło Częstochowy z dużą prędkością wyprzedzał kolumnę samochodów na przejściu dla pieszych i omal nie wjechał w będące na nim dziecko.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na drodze krajowej numer 91. W środę 9 czerwca policja poinformowała o ustaleniu, a następnie zatrzymaniu kierowcy, który wykonał niebezpieczny manewr. Opublikowała też film z kamer monitoringu, które zarejestrowały zajście. Jak podkreślają mundurowi, było o włos od tragedii.

Śląsk. Rozpędzone auto zahacza o dziecko na hulajnodze

Na filmie widać, jak pirat drogowy, mimo podwójnej linii ciągłej, wyprzedza cztery samochody zwalniające przed przejściem, na które wchodziło kilka osób. O centymetry minął chłopca z hulajnogą. Na pasach były też dwie dorosłe osoby. Jedna z nich w przewoziła dziecko w rowerowym foteliku.

- Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka (...) Kierujący, swoim zachowaniem, naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty - podała częstochowska policja.

Jak się okazało, zatrzymany - 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego - nie ma uprawnień do kierowania samochodem i już wcześniej był karany za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia. 

Zobacz nagranie:

Rędziny. Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych

- Ze wstępnych ustaleń postępowania wynika, że kierujący samochodem Rafał K. przekraczając znacznie dopuszczalną prędkość wyprzedzał samochody przed przejściem dla pieszych, w wyniku czego stworzył realne zagrożenie dla pieszych przechodzących przez przejście. Rafał K. przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności – informował Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

x-news

Więcej informacji na TVN24.

Zobacz też:

Lekarze odesłali rodzącą ze szpitala, dziecko przyszło na świat w łazience. "Dziewczynka nie oddychała"

Rewolucja w podróżowaniu. Gdzie można spędzić wakacje? "Wreszcie świat się dogadał, jak i gdzie mamy jeździć"

Konie znikną z trasy nad Morskie Oko? W Tatrzańskim Parku Narodowym pojawił się nowy pomysł, nadal budzący wątpliwości

Źródło: PAP, TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
60
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
12.06.2021
smutny
3 lata? 15 byloby za malo... jak wcześniej juz zabił niewinna osobę. Gdzie była policja zamiast sprawdzac takich recydywistow ktorzy wsiadaja mimo zakazu do auta? Szkoda ze nie mamy procedur zeby takich delikwentow przypilnowac, zakladam ze to nie byl pierwszy raz jak prowadzil auto po otrzymaniu zakakazu :(