Newsy

Rozbiła się zabytkowa awionetka z czasów II wojny światowej. Nie żyje pilot

Samolot stylizowany na zabytkowy Spitfire

fot. track5/Getty Images

Newsy

Rozbiła się zabytkowa awionetka z czasów II wojny światowej. Nie żyje pilot

Samolot stylizowany na zabytkowy Spitfire

fot. track5/Getty Images

Na Śląsku, we wsi Napoleon w okolicach Kłobucka, doszło do tragicznego wypadku lotniczego. Rozbił się zabytkowy samolot z okresu II wojny światowej. Pilot zginął, na miejscu wypadku pracują policjanci i strażacy. 

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku mł. bryg. Mariusz Gosławski, samolot pochodził ze znajdującego się w miejscowości Napoleon prywatnego Muzeum 303, poświęconego polskiemu lotnictwu.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Z przekazanej strażakom relacji świadków wynika, że maszyna krążyła nad lasem, obniżając lot, po czym uderzyła o ziemię. Pilot zginął na miejscu. Strażacy zabezpieczyli wrak, by nie doszło do pożaru.

Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w miejscowości Napoleon koło Kłobucka jest poświęcone polskiemu lotnictwu od początków awiacji po czasy współczesne, ze szczególnym naciskiem na okres II Wojny Światowej i bitwy o Anglię. Wystawa obejmuje mundury, kombinezony, kurtki lotnicze, elementy wyposażenia, dokumentację bojową, zdjęcia, odznaczenia, rzeczy osobiste pilotów i inne pamiątki.

Jako pierwsza informację o wypadku podała rozgłośnia RMF FM. Według radia, rozbiła się maszyna stylizowana na brytyjski myśliwiec Spitfire z okresu II wojny światowej.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Tragedia w Budapeszcie. Trwa poszukiwanie 21 zaginionych, zatrzymano kapitana statku

W Polsce elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy!

Tomasz Sekielski sprzedaje koszulki z plakatem filmu „Tylko nie mów nikomu”


Co sądzisz o tym artykule?
87
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0