Newsy

Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem. Przyznał mu je prezydent Polski

Newsy

Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem. Przyznał mu je prezydent Polski

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej odebrał w poniedziałek bardzo ważne odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. To pierwszy w historii piłkarz, który został wyróżniony orderem takiej klasy.

Robert Lewandowski z wysokim państwowym odznaczeniem

W poniedziałek przed południem sportowiec, który przyjechał do kraju w związku ze zgrupowaniem reprezentacji przed eliminacjami Mistrzostw Świata 2022, pojawił się w Pałacu Prezydenckim, aby odebrać Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski - to jedno z najwyższych państwowych cywilnych odznaczeń. Robert Lewandowski otrzymał je za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na arenie międzynarodowej

To bardzo ważna dla mnie chwila. Mogę wręczyć wspaniałemu piłkarzowi, jednemu z absolutnie najlepszych na świecie, wysokie państwowe odznaczenie.

- powiedział w swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda.

Podczas uroczystości w Pałacu obecni byli także: pierwsza dama Agata Duda, były prezes PZPN, Zbigniew Boniek oraz ministrowie.

Robert Lewandowski: "Jestem głodny sukcesów"

Piłkarz odbierając odznaczenie z rąk prezydenta także wygłosił przemówienie. Podziękował wszystkim którzy każdego dnia go wspierają, podkreślił, że piłka nożna to trudna dyscyplina, ale nawiązał także do swoich wcześniejszych wystąpień, w których mówił, że bardziej od zdobytych już nagród interesują go te, które może zdobyć. 

Niezależnie, ile trofeów wygrałem, zawsze staram się zdobywać kolejne. (...) Na razie cały czas jestem głodny sukcesów

- podsumował piłkarz.

Order Odrodzenia Polski

Przyznany piłkarzowi order to drugie najważniejsze odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. O jego przyznaniu decyduje nie tylko Prezydent, a też dziewięcioosobowa Kapituła Orderu Odrodzenia Polski, na której czele stoi zawsze głowa państwa.

Zobacz wideo: Robert Lewandowski odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. "Jest pan kwintesencją doskonałości"

Zobacz także: 

Mistrz w oktagonie i w domu. Jak Jan Błachowicz radzi sobie w roli ojca? "Bardzo szybko się odnalazł i mi zaimponował"

Gwiazdy polskiej kobiecej piłki nożnej. "Podchodzimy bardzo ambitnie do tego co robimy"

Chorwacki trener skradł serce polskiej tenisistki, Magdzie Linette. Izo Zunić: "To jest cienka linia"

Co sądzisz o tym artykule?
56
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0