Nasze akcje

Natasza i Weronika poprosiły nas o spełnienie marzeń pani Janiny: "To najlepsza babcia na świecie!"

Nasze akcje

Natasza i Weronika poprosiły nas o spełnienie marzeń pani Janiny: "To najlepsza babcia na świecie!"

Natasza i Weronika wysłały do redakcji Dzień Dobry TVN wideo, na którym chwaliły swoją babcię i bardzo chciały jej się odwdzięczyć za to, co dla nich robi. Na prośbę dziewczynek postanowiliśmy sprawić niespodziankę pani Janinie. 

Dni Babci i Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji redakcja Dzień Dobry TVN postanowiła dowiedzieć się, za co nasi widzowie najbardziej kochają swoich dziadków. Poprosiliśmy was o przesłanie filmów, w których opowiadacie, jak ważni w waszym życiu są dziadkowie i jakie są ich marzenia. Zdecydowaliśmy się spełnić kilka z nich. Od dziś do środy, będziemy pokazywać Wam historie miłości najmłodszych członków rodziny do tych najstarszych. Ania Kalczyńska wybrała się do Torunia, aby poznać pierwszą z „najlepszych babć na świecie”.

Najlepsza babcia na świecie

Panią Janinę Nalewajską- Kreinack do programu zgłosiły wnuczki: Natasza i Weronika. Dziewczynki kochają babcię nad życie, dlatego stwierdziły, że bardzo chciałyby sprawić jej niesamowity prezent. Udział w akcji był dla pani Janiny ogromnym zaskoczeniem i niezwykle wzruszającym wydarzeniem. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, państwo Kreinacke dostali od redakcji Dzień Dobry TVN voucher na niezapomniany pobyt na Mazurach.

Zadzwoniła córka, później wnuczki. Powiedziały 'Babciu na czwartek upiecz sernik, ładnie się ubierzcie z dziadkiem i czekajcie na dzwonek do drzwi'. I nic więcej. Jak ja zobaczyłam to wszystko, to naprawdę byłam zaskoczona

– wyznała Pani Janina.

Pomysłodawczynią filmiku była córka pani Janiny:

Pomysł wziął się z tego, że usłyszałam, że jest taka akcja. W związku z tym, że moje dziewczyny, tak jak ja, są troszeczkę szalone, zadałam im pytanie, czy chciałyby zrobić babci i dziadkowi niespodziankę. Oczywiście spotkało się to z entuzjazmem

– wyjaśniła Magdalena Kreinacke-Kropidłowska, mama Nataszy i Weroniki, córka babci Janiny.

Babcia Janina i dziadek Hans

Pani Janina Nalewajska-Kreinack jest bardzo silną kobietą, która wiele w życiu przeszła. Przed laty prowadziła ze swoją siostrą kiosk pod Arkadami w Toruniu, później zaczęła pracę w wojsku, w wyższej szkole oficerskiej.

Mama sama mnie wychowywała. Na wszystko musiała ciężko zapracować. Były takie dni, że naprawdę było ciężko - miałyśmy światło w lodówce i kawałek chleba, ale dawała radę

– wspomina córka Pani Janiny.

Pani Janina jest bardzo emocjonalna i darzy swoje wnuczki ogromną miłością. Jak to to babcia, rozpieszcza, przytula, spędza z nimi czas i gra w planszówki. Co więcej, jest świetną kucharką. Podobnie, jak dziadek Hans, który w przeszłości był nie tylko budowlańcem, ale również kucharzem w zaprzyjaźnionej restauracji w Niemczech.

Hans pochodzi z Niemiec. Po stracie żony często przyjeżdżał do Polski odwiedzać krewnych. Panią Janinę poznał podczas jednej z toruńskich potańcówek. Wpadli sobie w oko i od razu zaiskrzyło. 10 lat temu wzięli ślub, a dzisiaj małżeństwo prowadzi spokojne życie w Toruniu.


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Wnuczka z dziadkiem łączy pasja do łyżew. Lubią kręcić razem piruety

Wzruszające urodziny. Babcia zyskała nowego przyjaciela

Pomysły na prezent dla dziadka – co warto kupić z okazji Dnia Dziadka? Sprawdzone i oryginalne propozycje

Co sądzisz o tym artykule?
106
21
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0