Newsy

Aplikacja łączy potrzebujących pomocy z wolontariuszami. Jak się zarejestrować? 

d3sign/GettyImages

Newsy

Aplikacja łączy potrzebujących pomocy z wolontariuszami. Jak się zarejestrować? 

d3sign/GettyImages

System pomocy obywatelskiej w związku z koronawirusem rozwija się w bardzo szybkim tempie. Po grupach wsparcia oraz specjalnie stworzonych infoliniach nadszedł czas na aplikacje.  Jedna z nich - "IHelpYou" - pozwala szybko i łatwo łączyć wolontariuszy z osobami, które potrzebują pomocy. Rejestracja zajmie kilka minut. Sprawdź, jak to zrobić.  

"IHelpYou" 

Aplikacja dopiero co pojawiła się w internecie, a dołączyło do niej już wielu wolontariuszy. Idea jest prosta. Ktoś nie może wyjść z domu. Chcesz mu wyprowadzić psa, zrobić sprawunki w sklepie czy kupić leki? 

Rejestrujesz się jako ochotnik, wybierasz w czym chcesz pomóc zaznaczając odpowiednią ikonę i czekasz na wiadomość od potrzebującego. Można także wybrać opcję "gotowości do pomocy w różnym zakresie". 

Aplikacja do pomocy innym

 Wszystko odbywa się przez stronę app.ihelpyou.app. Panel nie jest skomplikowany, po wejściu wyświetla się mapa z zaznaczonymi ikonami wolontariuszy. Po kliknięciu w ikonę wyświetla się imię osoby chętnej do pomocy, a poniżej zakres, w którym jest do tego gotowa. Jeśli wolontariusz ma samochód i może się swobodnie przemieszczać, ta informacja również pojawi się w jego profilu. Następnie ukaże się numer telefonu ochotnika, przez który można się skontaktować. Osoby potrzebujące nie dokonują rejestracji

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
179
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0