Styl Życia

"Polska ilustratorka", która podbija Mediolan. "Zrozumiałam, że muszę być tu, gdzie serce mody" 

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

"Polska ilustratorka", która podbija Mediolan. "Zrozumiałam, że muszę być tu, gdzie serce mody" 

Dzień Dobry TVN

Mediolan to miejsce, które przyciąga wszystkich miłośników mody. Jedną z takich osób jest Elena Ciuprina. Mimo że pochodzi z Mołdawii nazywana jest "polską ilustratorką mody". Jak trafiła do Mediolanu i jak zaczęła się jej przygoda z wielkim światem mody? O tym wszystkim opowiedziała naszej reporterce Annie Puśleckiej.

Elena Ciuprina - kim jest ilustratorka?

Elena Ciuprina pochodzi z Mołdawii i nazywana jest polską ilustratorką mody. Dlaczego? Jako młoda dziewczyna przyjechała do Krakowa na studia. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych oraz Szkołę Projektowania Mody. Łącznie spędziła w Krakowie 13 lat. Jak wyglądało jej życie zawodowe w Polsce? 

- Na początku pracowałam jako projektant ubioru, ale później zajęłam się ilustracją mody. Pracowałam dla polskich marek oraz zagranicznych, które miały siedzibę w Polsce - powiedziała Elena.

Dodała także, że jej zadanie polega na tworzeniu ilustracji z pokazów, eventów lub otwarcia nowych salonów.

- Chcą reportażu, który odda charakter wydarzenia, ale także pokaże ich najlepszych klientów, którzy bardzo często nie chcą być fotografowani - mówiła ilustratorka.

Praca w Mediolanie

Do Mediolanu Elena Ciuprina przyjechała trzy lata temu. W mieście odbywał się wtedy fashion week.

- Postanowiłam zaryzykować wszystko. Wszystkie swoje oszczędności włożyłam w bilet i hotel. Przyjechałam tu i zrozumiałam, że muszę być tu, gdzie serce mody - wyjawiła.

Elena ma okazję pracować dla najbardziej znanych domów mody. Na co zwraca największą uwagę podczas swojej pracy?

- Najważniejsze jest decyzyjność. Zazwyczaj mam 15-30 sekund na naszkicowanie modelki. Muszę wtedy szybko zdecydować, czy chcę pokazać kolory, formę, detale, a może urodę modelki - mówiła Elena.

Z czego czerpie inspirację do pracy?

- Ze wszystkiego. Artysta czy ilustrator to taka gąbka, w którą wsiąka wszystko dookoła, co się dzieje i wylewa to kartkę papieru. Oczywiście są to sztuka, filmy czy otaczające mnie miasto, które kocham - przyznała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Wygląda jak książę z bajki, a w sieci obserwują go miliony. Oto Evan Antin, czyli "najprzystojniejszy weterynarz świata"

Marcin Patrzałek zagrał "Kashmir" i zachwycił światowe gwiazdy rocka. "To wideo powstało spontanicznie"

Alan Akro Miczajka, czyli 11-letni mistrz breakingu. Naucz się podstawowych kroków razem z nim

Reporter: Anna Puślecka
Co sądzisz o tym artykule?
75
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0