Newsy

Policja poszukuje 27-letniego Ukraińca, który zabił młodą kobietę a jej ciało porzucił w rowie

Policja polska

fot. MonikaGruszewicz/Getty Images

Newsy

Policja poszukuje 27-letniego Ukraińca, który zabił młodą kobietę a jej ciało porzucił w rowie

Policja polska

fot. MonikaGruszewicz/Getty Images

Policjanci poszukują sprawcy brutalnego zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w miejscowości Brzozowiec (woj. mazowieckie). "Mężczyzna jest obywatelem Ukrainy i bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył" - powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

"30 sierpnia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zostali powiadomieni o znajdujących się w miejscowości Brzozowiec, w gminie Iłów, częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie" - poinformował asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

Pobił ją na śmierć

Przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziła, że 26-letnia obywatelka Ukrainy padła ofiarą zabójstwa. Młoda kobieta została pobita.

Funkcjonariusze wytypowali sprawcę morderstwa. Okazał się nim 27-letni obywatel Ukrainy, który zaraz po dokonaniu zbrodni wyjechał na Ukrainę. "Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił" - powiedział asp. szt. Paweł Rynkiewicz.

List gończy za Ukraińcem

W ciągu kolejnych dwóch dni ciężkiej pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie udało się ustalić sprawcę tego zabójstwa. Mężczyzna także był obywatelem Ukrainy, który bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski na Ukrainę, gdzie się ukrył. W dniu 4 września 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

Zarzuty dla zabójcy

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę w Sochaczewie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, a następnie wystąpienie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 

W dniu 3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

W sprawie prowadzona była i jest za pośrednictwem oficera łącznikowego współpraca ze stroną ukraińską mająca na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.

Zobacz także:

Jak rozpoznać seryjnego mordercę?


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0