Newsy

Poszukiwany ukrył się przed policją w kartonowym pudle

kartonowe pudło

Fot. Getty Images/Eskay Lim

Newsy

Poszukiwany ukrył się przed policją w kartonowym pudle

kartonowe pudło

Fot. Getty Images/Eskay Lim

Warmińsko-mazurskie. Poszukiwany 30-latek nie stawił się dobrowolnie do zakładu karnego w celu odbycia kary więzienia. Policja poszukiwała go już od ponad miesiąca. Funkcjonariusze, którzy odwiedzili mieszkanie jego znajomej znaleźli go w kartonowym pudle w korytarzu piwnicy.

Poszukiwany ukrywał się przed policją od ponad miesiąca

30-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna od ponad miesiąca ukrywał się przed organami ścigania i dobrowolnie nie stawiał się do zakładu karnego. Mężczyzna próbował uniknąć kary roku i dwóch miesięcy więzienia za włamanie.

Znaleziono go w kartonowym pudle

Funkcjonariusze, sprawdzając prawdopodobne miejsca przebywania poszukiwanego, zapukali do drzwi mieszkania jego znajomej. Kobieta twierdziła, że 30-latka u niej nie ma, bo niedawno wyszedł do miasta załatwić jakieś sprawy.

Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i zaczęli sami szukać. Po chwili go znaleźli. Schował się w dużym kartonie, stojącym w korytarzu piwnicy budynku wielorodzinnego

- powiedział kom. Bartosz Matuszyk z lidzbarskiej policji

Spędzi czternaście miesięcy w zakładzie karnym

Zatrzymany był poszukiwany nakazem doprowadzenia do więzienia wydanym przez lidzbarski sąd z powodu prawomocnego wyroku za dokonanie kradzieży z włamaniem. Policja podała, że trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dwa miesiące.


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
46
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0