Newsy

Pożegnanie zmarłego tragicznie Piotra Woźniaka-Staraka

Newsy

Pożegnanie zmarłego tragicznie Piotra Woźniaka-Staraka

Rodzina tragicznie zmarłego producenta Piotra Woźniaka-Staraka poinformowała o dacie pogrzebu. Urna z prochami zostanie złożona na Mazurach. W Dzień Dobry TVN wspominamy Człowieka, który dla wielu był inspiracją, wzorem ale także po prostu przyjacielem. 

Pięknymi i wzruszającymi wspomnieniami podzielili się z nami Katarzyna Kolenda-Zalewska, Piotr Adamczyk, Łukasz Palkowski i Piotr Sobociński, którzy znali Piotra Woźniaka-Staraka zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.

Piotr Woźniak-Starak - ostatnie pożegnanie

Nekrolog zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka ukazał się w "Rzeczpospolitej" i w "Gazecie Wyborczej". Podano w nim szczegóły pochówku. Msza żałobna odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornej.  Natomiast w piątek w Fuledzie koło Giżycka zostanie złożona urna z prochami.

Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół.

- czytamy w nekrologu podpisanym przez Annę i Jerzego Staraków, żonę Piotra - Agnieszkę Woźniak-Starak, jego siostrę - Julię i brata - Patryka.

"Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić, robimy to w Jego imieniu" - pisze w nekrologu rodzina.

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka zaapelowała, by nie składać po mszy kondolencji i zamiast kwiatów, przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademia Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone, skrzywdzone zwierzęta.

Piotr Woźniak-Starak - sylwetka

Piotr Woźniak-Starak, był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli "Bogowie' w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. "Sztukę kochania" w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego.

Piotr Woźniak-Starak (ur. 10 lipca 1980 r.) to producent filmowy i reklamowy. Ukończył międzynarodową szkołę w Szwajcarii, a następnie kształcił się w Emmerson College w Bostonie, gdzie studiował reklamę i komunikację. Potem przeniósł się do prestiżowej nowojorskiej szkoły Parsons School of Design. W Nowym Jorku odbył też staż w agencji McCann Worldwide.

Do Polski wrócił w 2005 r., po 11 latach spędzonych za granicą. Podjął pracę w jednej z warszawskich agencji reklamowych, ale planował zostać producentem filmowym. Miłością do kina - według mediów - zaraził go polski reżyser, przyjaciel jego rodziców Janusz Morgenstern.

W 2006 r. został asystentem kierownika produkcji przy realizacji filmu "Strajk" ("Die Heldin von Danzig") w reżyserii Volkera Schloendorffa. W tym samym roku był drugim asystentem reżysera Macieja Dejczera na planie serialu "Oficerowie". Rok później został asystentem reżysera Andrzeja Wajdy przy filmie "Katyń".

W 2008 r. Piotr Woźniak-Starak założył własną firmę Watchout Productions - studio zajmujące się realizacją reklam, produkcją filmową oraz prowadzeniem kampanii reklamowych. Razem z poznanymi wcześniej Krzysztofem Rakiem i Krzysztofem Terejem stworzył kreatywny zespół.

W 2012 r. do kin wszedł pierwszy film wyprodukowany przez Watchout Productions - "Big Love" w reż. Barbary Białowąs, który zadedykowano Januszowi Morgensternowi. Rok wcześniej Woźniak-Starak był współproducentem filmu Christophera Doyle'a pt. "Izolator" ("Warsaw Dark"). W 2013 r. był współproducentem filmu krótkometrażowego pt. "Mazurek" w reż. Julii Kolberger. Woźniak-Starak jako producent wykonawczy zrealizował również film o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania" (2017 r.) w reż. Marii Sadowskiej.

W 2019 r. wyprodukował "Ukrytą grę" ("The Coldest Game") w reż. Łukasza Kośmickiego z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem. Jego akcja rozgrywa się w czasie kryzysu kubańskiego. Film zakwalifikowano do konkursu głównego wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
125
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
12
28.09.2019
edyta
starszna strata dla polskiej kultury .... b przykre ...
12.09.2019
Jj
Dlaczego mowimy dobrze o ludziach Jak odejda, to juz za pozno
02.09.2019
Ana
Niewyobrażalna tragedia,znam tylko z stron gazet,ale twarz tego Pana wiele mowiła,Rodzinie i bliskim siły.Daj Im Boże siłe aby to jakoś przeżyli.
30.08.2019
Ewe
Zawsze mi sie podobał placze od tygodnia mial chyba ciepla dusze , wspolczuje agnieszce
29.08.2019
anias39
Łzy nie przestają lecieć....
29.08.2019
Ewa
Coś się kończy...Coś się zaczyna...Kończy się.
29.08.2019
L
Serce łamie się na pół...
29.08.2019
Ona
Smutne bardzo
29.08.2019
Marta
Straszna tragedia. Z Panią Agnieszka tworzyli fantastyczna parę. Łącze się w bólu :(
29.08.2019
Olo
Tak bardzo mi przykro ...
29.08.2019
DaMa
właśnie - dlaczego ???
29.08.2019
Ania
Dlaczego takie osoby odchodzą.... :(
Rozwiń wszystkie komentarzy