Newsy

Policja i prokuratura poszukują chłopca molestowanego na plaży w Sopocie

Polska policja

fot.RobsonPL/Getty Images

Newsy

Policja i prokuratura poszukują chłopca molestowanego na plaży w Sopocie

Polska policja

fot.RobsonPL/Getty Images

Organy ścigania poszukują małoletniego chłopca, który był wykorzystany seksualnie 22 lipca na plaży w Sopocie. Podejrzany o ten czyn 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję, a decyzją sądu aresztowany.

Biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Sopocie poinformowało w czwartek, że opiekunowie małoletniego pokrzywdzonego i świadkowie zdarzenia są proszeni o kontakt z sopocką policją lub prokuraturą.

Jak rozpoznać, że dziecko jest molestowane?

Do zdarzenia doszło 22 lipca na terenie plaży w Sopocie

Postępowanie w sprawie dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec nieustalonej osoby małoletniej płci męskiej poniżej 15 roku życia sopocka policja prowadzi pod nadzorem miejscowej prokuratury.

"Do zdarzenia doszło 22 lipca br. na terenie plaży w Sopocie - okolice wejścia nr 26. W sprawie zatrzymano podejrzanego 44-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec nieustalonej osoby małoletniej" - wyjaśniło biuro prasowe KMP w Sopocie.

Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Sopocie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Opiekunowie proszeni są o kontakt z policją

Śledczy proszą opiekunów małoletniego i ewentualnych świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub telefoniczny kontakt pod numery: (58) 5216222 (całodobowo), (58) 5216283 (sekretariat wydziału dochodzeniowo-śledczego), (58) 5216230 (prowadzący sprawę) bądź zgłoszenie się do Prokuratury Rejonowej w Sopocie przy ul. Grottgera 3-5, tel. (58) 5510922 lub najbliższej jednostki policji.

Informacje można również przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: komenda.sopot@gd.policja.gov.pl.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0