Newsy

Pogoda na wtorek: umiarkowane temperatury, deszcz tylko w jednym regionie

Newsy

Pogoda na wtorek: umiarkowane temperatury, deszcz tylko w jednym regionie

Wtorek zapowiada się pogodnie. Rano opady deszczu przewidywane są jedynie na Suwalszczyźnie. Temperatura od 21 stopni w Szczecinie do 26 stopni w Rzeszowie i Krakowie. 

Jak informuje IMGW, północno-zachodnie, północne i wschodnie rejony Europy będą w zasięgu niżu znad Skandynawii i związanych z nim zatok niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu wysokiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad południowej Europy. Od zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek, 30 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na zachodzie kraju gdzieniegdzie małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy, lokalnie burze. Bez opadów na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 24 st. C, chłodniej nad morzem i gdzieniegdzie w górach 19 st. C, 20 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i tam w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 30 czerwca

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze z gradem. Wieczorem opady deszczu mogą być o natężeniu ulewnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 100 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W pierwszej połowie nocy opady deszczu o natężeniu silnym i ulewnym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz też:

Dzień Ratownika WOPR. Jakie błędy najczęściej popełniają plażowicze?

Więcej pociągów na lato. Przewoźnicy uruchamiają więcej połączeń kolejowych: "Ułatwiony dojazd nad morze i w góry"

Marcin rozpoczął swój pierwszy sezon na motocyklu: "Patrz w lusterka, Prokop jest wszędzie"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0