Newsy

Pogoda na piątek: w wielu regionach na termometrach powyżej 30 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (21 + 22-23.08.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: w wielu regionach na termometrach powyżej 30 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (21 + 22-23.08.2020) | POLSKA

Na piątek synoptycy zapowiadają upały. Najchłodniej będzie na Mazurach. Na termometrach od 27 stopni C na północnym-wschodzie kraju do 34 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW północno-zachodnia, północna oraz południowo-wschodnia część Europy jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Uralem i Cyprem. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrami nad północno-zachodnią Rosją, Ukrainą, Alpami, Bałkanami oraz Azorami. Polska również jest w zasięgu tych wyżów, jedynie północny zachód kraju jest na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Prognoza pogody na piątek, 21 sierpnia 2020 r. 

W piątek w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 28 st. do 32 st., chłodniej w kotlinach górskich, miejscami na wschodzie i nad morzem od 25 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym zachodzie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Temperatura minimalna od 15 st. do 20 st., chłodniej miejscami na Podlasiu, Podkarpaciu i Podhalu od 13 st. do 14 st. Wiatr przeważnie słaby, południowy i południowo-wschodni, na północnym zachodzie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w sobotę, 22 sierpnia 2020 r.

W sobotę na wschodzie słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz i burze. W centrum rano pogodnie, z upływem dnia stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Miejscami opady gradu. Prognozowane sumy opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. do 32 st., chłodniej od 24 st. do 27 st. na Pomorzu, Podhalu, północy Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda na piątek, 21 sierpnia 2020 r. w Warszawie 

W piątek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 18°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 22 sierpnia 2020 r.

W sobotę w stolicy przed południem słonecznie, potem od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór możliwa burza, lokalnie z małym gradem. Suma opadów deszczu w burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej części dnia porywisty, południowy, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Zobacz też:

Jak polski rząd chce walczyć z drugą falą pandemii koronawirusa? Znane są główne założenia

Dzień Dobry TVN kończy 15 lat! Weź udział w naszej zabawie i świętuj z nami "śpiewająco"

Była Miss Polski i znany tenisista zostaną rodzicami. Pokazali piękne zdjęcia z sesji ciążowej: "Łapiemy wspomnienia"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0