Newsy

Pogoda na niedzielę: deszcze na południu, burze na północy

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (5 + 6-9.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: deszcze na południu, burze na północy

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (5 + 6-9.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W niedzielę na termometrach od 18 stopni C w Szczecinie do 22 stopni C w Warszawie. Największe ochłodzenie przewidywane jest na południowym wschodzie kraju i tu będą możliwe opady deszczu. 

Jak informuje IMGW północna i częściowo wschodnia Europa jest w zasięgu niżu znad Skandynawii, w strefie frontów atmosferycznych, a południowo-wschodnia w zasięgu niżu znad Krymu. Pozostałe rejony kontynentu znajdują się w obszarze wysokiego ciśnienia. Polska południowo-wschodnia jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Pozostały obszar kraju znajduje się w zasięgu niżu znad Skandynawii, a z zachodu na południowy wschód będzie przemieszczać się układ frontów atmosferycznych, za którymi napłynie chłodniejsze powietrze.

Pogoda na niedzielę, 6 września 2020 r. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W niedzielę na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i gdzieniegdzie przelotny deszcz; w strefie nadmorskiej możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju burze i tam prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 20°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 6 września 2020 r. 

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Niewielka możliwość słabego, przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. 

Pogoda na Mazowszu. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Smart Casco – ubezpieczenie dopasowane na miarę potrzeb kierowcy 

Powrót do szkoły w wielkim stylu. Te dodatki spodobają się każdemu uczniowi 

Śmiertelne potrącenie dziennikarki. Zarzuty dla 25-latka z Wągrowca

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0