Newsy

Pogoda w niedzielę: na wybory rano z parasolką 

x-news

Newsy

Pogoda w niedzielę: na wybory rano z parasolką 

x-news

W niedzielę na wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Termometry pokażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na niedzielę 12 lipca

Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, możliwe jednak przejaśnienia – zwłaszcza na północnym zachodzie. W centrum, na zachodzie i południu mogą wystąpić słabe, przelotne opady deszczu.

Rano mieszkańcy południowo-wschodniej Polski (głównie Podkarpacia, Lubelszczyzny i południowej Małopolski) wybierając się do lokali wyborczych, poza dowodem i maseczką, na pewno powinni zabrać parasole

- informuje w komunikacie IMGW.

 Ten obszar kraju pozostanie w strefie frontu atmosferycznego. 

Wystąpią tu opady deszczu w ciągu doby do 15 mm, a na południu Podkarpacia nawet do 30 mm. Deszcz stopniowo będzie zanikać i późnym popołudniem nie powinno już padać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje również umiarkowane temperatury – od 18 st. C do 20 st. C.

Wiatr rano i wieczorem przeważnie słaby, w ciągu dnia umiarkowany i okresami porywisty, północno -zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Dla dużej części kraju wydane zostały alarmy pierwszego stopnia. Obowiązują w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, łódzkim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Na obszarach występowania obserwowanych i prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

Na Lubelszczyźnie i Śląsku alarmy wygasną w niedzielę o godzinie 21:00.

Pogoda na niedzielę 12 lipca w Warszawie

W stolicy w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. 

Pogoda na poniedziałek 13 lipca

Początek tygodnia zapowiada się pogodnie na południu kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu (5-10 mm). Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie i Kaszubach do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

W piątek wieczorem trąba powietrzna szalała w Ustroniu Morskim. Żywioł zniszczył domki letniskowe, sześć osób zostało poszkodowanych:

x-news 

Zobacz też:

Rekord upałów na biegunie zimna. Jakie są przyczyny nietypowej pogody?

Polsce grozi pustynnienie - alarmują naukowcy. Jak oszczędzać wodę w domu?

Śnieg w Polsce będzie można zobaczyć już tylko w wysokich górach?

Źródło: PAP, x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0