Newsy

Oscary 2020: Wytypuj zwycięzców w naszej sondzie!

Oscary

Ozgur Donmaz / Getty Images

Newsy

Oscary 2020: Wytypuj zwycięzców w naszej sondzie!

Oscary

Ozgur Donmaz / Getty Images

Jeden tweet, a tyle zamieszania! Akademia Filmowa opublikowała prognozowaną listę zwycięzców 92. ceremonii Oscarów. Jak się okazało, zaszła pomyłka.

Kto ma szansę na Oscara?

Czy "Parasite" otrzyma Oscara za najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny? Najlepszym reżyserem okaże się Sam Mendes, a złota statuetka za scenariusz adaptowany powędruje w ręce twórców "Jojo Robot"? Czy rzeczywiście Joaquin Phoenix, Brad Pitt i Renée Zellweger wygrają w kategoriach aktorskich?  

Tak najprawdopodobniej przewiduje Akademia Filmowa, która na oficjalnym koncie na Twitterze opublikowana post z nagłówkiem "Moje prognozy Oscarów". Publikacja została wygenerowana przez narzędzie "Oscars Prediction Experience". Tweet pojawił się tylko na krótką chwilę, ale zdążył wywołać w sieci prawdziwą burzę. 

Konto @TheAcademy obserwuje 3,4 mln osób. Jak Akademia tłumaczy się z tej wpadki?

Akademia typuje zwycięzców Oscary 2020 | screen Twitter

Post bardzo szybko zniknął z sieci, ale internauci zdążyli go uwiecznić. Chwilę po niefortunnej publikacji Akademia Filmowa wydała oświadczenie, że post nie był jej autorstwa, a winne temu były problemy techniczne Twittera.

Ten błąd został już rozwiązany. Nasze typy pokażemy w niedzielę.

Oscary 2020 - kiedy odbędzie się ceremonia? Kto otrzyma statuetkę?

Oscary to nagrody przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku najbardziej prestiżowe w branży statuetki zostaną wręczone po raz 92. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek) w Dolby Theatre w Hollywood.

"Boże Ciało" z szansą na Oscara

Pod koniec grudnia 2019 roku "Boże Ciało" Jana Komasy znalazło się na krótkiej liście (shortlist) w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Następnie otrzymał nominację. To ogromne wyróżnienie, nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się liczne publikacje na temat szans polskiego kandydata do Oscara, a bukmacherzy przyjmują zakłady.   

Zdecydowanym faworytem  jest  jednak koreański "Parasite", który właśnie pojawił się na liście "przewidywanych zwycięzców" opublikowanej przez Akademię Filmową. O cenną statuetkę, oprócz polskiej produkcji, walczą też "Kraina miodu", "Ból i blask" oraz "Nędznicy".

Kto według Ciebie zgarnie statuetkę? Podziel się z nami swoimi typami i zagłosuj w naszej sondzie. W piątek porozmawiamy o tym na antenie Dzień dobry TVN!


Oscary 2020. Kategoria "Najlepszy film" - który z nich zdobędzie statuetkę?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki


Jan Komasa i Bartosz Bielenia w studiu "Dzień Dobry TVN". Zobacz rozmowę:

”Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara | x-news

ZOBACZ także:

Co sądzisz o tym artykule?
96
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0