Rozrywka

Okluzyjne opatrunki, czyli jakie? Pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestniczkę gry

Hubert Urbański

TVN

Rozrywka

Okluzyjne opatrunki, czyli jakie? Pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestniczkę gry

Hubert Urbański

TVN

Milionerzy i pytanie o okluzyjne opatrunki. Paulina kontynuuje swoją grę w teleturnieju i musi się zmierzyć z dość trudnym pytaniem. Czy zna prawidłową odpowiedź? Czy zaryzykuje? 

Gra w Milionerach może mieć bezpośredni wpływ na życie uczestników, ale jak się okazuje - również na ich dietę. Paulina w poprzednim odcinku usłyszała pytanie o rybę. Jak przyznała, nie zje już nigdy dorsza, czyli wątłusza. Najpewniej to trudne pytanie skutecznie ją zniechęciło. Na szczęście drogą dedukcji udało jej się poprawnie odpowiedzieć i kolejny odcinek rozpoczęła od gry o gwarantowane 40 000 zł. 

Okluzyjne opatrunki - pytanie z Milionerów 

Paulina ma w Milionerach szansę na zdobycie 40 000 zł - czyli sumy gwarantowanej. Jednak musi odpowiedzieć na pytanie o pewne opatrunki. Czy tak się stanie? 

Jakie są okluzyjne opatrunki? 

A: tylko jedwabne
B: szczelne
C: luźno tkane
D: wyłącznie symboliczne 

- Okluzyjne opatrunki... Inkluzja to jest coś, co jest wewnątrz czegoś, więc może okluzja, to jest coś, co jest na zewnątrz - rozważała Paulina. Dodała, że nie wydaje jej się, że istnieje coś takiego, jak symboliczne opatrunki. Ostatecznie nie mogła wydedukować, która odpowiedź jest prawidłowa. Uczestniczka Milionerów zdecydowała, że skorzysta z koła ratunkowego i wybrała telefon do przyjaciela. - Nie widzę tutaj żadnego tropu. To jest ten moment, kiedy zadzwonimy do Damiana - stwierdziła. Hubert Urbański spełnił życzenie Pauliny. 

Czy znasz odpowiedź na to pytanie? Sprawdź się: 

Jakie są okluzyjne opatrunki?

Odpowiedz na 1 pytanie
Zaznacz prawidłową odpowiedź

Okluzyjne opatrunki: szczelne, luźno tkane, jedwabne czy symboliczne? 

Niestety przyjaciel Pauliny nie potrafił jej pomóc. - Trochę lipa - skwitowała Paulina i po chwili dodała, że nie zna odpowiedzi na pytanie o okluzyjne opatrunki. - Nie mam natury ryzykanta, zawodnicy czekają, aby usiąść na tym fotelu, więc chyba zrezygnuję - powiedziała Hubertowi Urbańskiemu. Prowadzący program przypomniał uczestniczce, że jest tuż przed sumą gwarantowaną i tylko jedna odpowiedź ją dzieli od 40 000 zł. Paulina jednak zdecydowała, że jej decyzja o zakończeniu gry jest ostateczna. Tym samym wygrała 20 000 zł. Na zakończenie Hubert zapytał o to, jaką odpowiedź by zaznaczyła, gdyby jednak kontynuowała. 

- Chyba bym powiedziała, że one są szczelne - wyznała. 

Hubert Urbański sprawdził, która odpowiedź jest prawidłowa. - Szczelne - potwierdził i odczytał informację dodatkową. - Opatrunek okluzyjny hamuje krwawienie i nie dopuszcza do kontaktu rany ze środowiskiem zewnętrznym, a także powietrzem... Zatem, gdybyś zaufała sobie minimalnie...  - powiedział prowadzący Milionerów. - Nie mam natury ryzykantki - wyznała na koniec Paulina i podziękowała za grę. 

Zobacz też:

Natalia Szroeder zdradziła imię córki. Kuba Wojewódzki: "O matko! Przecież ona będzie siedziała w ostatniej ławce"

Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wspomina przeprowadzkę żony. Agnieszka: "Byłeś dosłownie przerażony"

Pamela Anderson zdradziła, jak dba o urodę. Jej sekretem są "miski szczęścia"

Zobacz wideo: Wygrała w Milionerach 2 lata temu. Co teraz robi? 

Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0