Gorące tematy

Matura 2020. Arkusze z matematyki na poziomie podstawowym już dostępne. Sprawdź, jaki wynik uzyskasz

matura

Peter Cade/Getty Images

Gorące tematy

Matura 2020. Arkusze z matematyki na poziomie podstawowym już dostępne. Sprawdź, jaki wynik uzyskasz

matura

Peter Cade/Getty Images

Tegoroczny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym odbył się 9 czerwca o godzinie 9:00. Na jego rozwiązanie przeznaczono 170 minut. Maturzyści mogą już pobrać arkusz, a także poznać przykładowe odpowiedzi, jak i zasady ocenienia. Dzięki temu oszacują również swój wynik. Gdzie dostępne są arkusze maturalne?

Matura 2020 - arkusz maturalny z matematyki, poziom podstawowy

Matura z matematyki na poziomie podstawowym odbyła się 9 czerwca o godzinie 9:00. Do egzaminu podeszło około 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników, a także około 30 tysięcy osób, które chcą poprawić swój wynik z poprzednich lat. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym zaplanowana jest na 15 czerwca 2020 roku, również na godzinę 9. Od kilku lat egzaminy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z matematyki odbywają się w inne dni. Co ciekawe matura rozszerzona z matematyki jest jedną z najpopularniejszych, zaraz po języku angielskim i geografii. W tym przypadku nie obowiązuje jednak próg procentowy jeśli chodzi o zdawalność. Im wyższy wynik z egzaminu rozszerzonego, tym lepiej. 

CKE - zasady w związku z pandemią

W związku z trwającą epidemią, Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała szereg wytycznych, do których muszą stosować się abiturienci. Zdający muszą zachować odstęp co najmniej 1,5 metra oraz mieć zakryte usta i nos. Mogą zdjąć maseczki lub przyłbice po zajęciu miejsca na sali. Wychodząc z niej, znowu będą musieli je założyć.

Matura 2020 - egzamin z matematyki na poziomie podstawowym

Maturzyści obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym mają już za sobą. Arkusze i zasady ocenienia trafiły już na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzięki temu uczniowie mają szansę oszacować ilość zdobytych punktów i przełożyć je na wartość procentową. 

Maturzystów w tym tygodniu czeka jeszcze jeden egzamin obowiązkowy - z języka angielskiego. Odbędzie się on 10 czerwca o godzinie 9:00. Do testu na poziomie rozszerzonym uczniowie będą musieli podejść tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Potem czeka ich kilkudniowa przerwa ze względu na Boże Ciało i weekend. 

Matura 2020 - wyniki 

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 29 czerwca. Wyniki matur ogłoszone zostaną do 11 sierpnia.


Zobacz także:

Koniec roku szkolnego: jak będzie wyglądało rozdanie świadectw? MEN przedstawiło swoje stanowisko

Kontynuacja nauki zdalnej w nowym roku szkolnym? MEN rozważa taką możliwość

Kiedy otwarcie polskich granic? Szef MZS daje nadzieję

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0