Newsy

Matka uczyła jeździć córkę samochodem. 15-latka śmiertelnie potrąciła kobietę

Newsy

Matka uczyła jeździć córkę samochodem. 15-latka śmiertelnie potrąciła kobietę

Do wypadku doszło w miejscowości Koperniki w województwie opolskim. Jak ustalili policjanci, matka 15-letniej dziewczyny chciała nauczyć ją podstaw prowadzenia auta. Nastolatka prawdopodobnie nie zapanowała nad samochodem i potrąciła 54-latkę. Kobieta, mimo reanimacji, zmarła. 

Tragiczny wypadek podczas nauki jazdy

Do wypadku doszło około godziny 14:00 w środę. Na placu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej samochód osobowy najechał na wychodzącą z pracy 54-letnią kobietę. Pomimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji ratowniczej, kobieta zmarła.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie, według wstępnych ustaleń, pojazdem kierowała 15-latka. Obok niej, na miejscu pasażera siedziała jej mama. 

- Policjanci sprawdzili stan ich trzeźwości. Okazało się, że zarówno matka, jak i córka były trzeźwe. Matka posiada prawo jazdy. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że chciała nauczyć córkę jeździć. Wszystko odbywało się na polnej drodze - mówi Karol Brandys z biura prasowego opolskiej policji.

15-latka śmiertelnie potrąciła kobietę

Sprawą małoletniej zajmie się sąd rodzinny. Nastolatka nie została jeszcze przesłuchana. Dziewczyna jest w szoku i przebywa pod opieką psychologa.

Na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza. Po zdarzeniu pozostały tylko poprzewracane słupki, oznakowane kredą ślady opon, widoczne na ścianie budynku otarcia od zderzaka. Ustawiono znicze dla upamiętnienia tragicznie zmarłej 54-latki.

Po więcej newsów czytaj na stronie tvn24.pl.

Zobacz też:

Wznowiono śledztwo przeciwko piłkarzowi Bayernu Monachium po samobójstwie Kasi Lenhardt

Zawalił się nadmorski cmentarz. Trumny runęły do morza

Jak może wyglądać matura z religii? "To będzie egzamin niezależny od państwa"

Źródło: PAP| TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0