Newsy

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Premier: "Wszystkim życzę zdrowia"

Premier Morawiecki

TVN

Newsy

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Premier: "Wszystkim życzę zdrowia"

Premier Morawiecki

TVN

Premier Mateusz Morawiecki został skierowany na kwarantannę. Informację przekazał za pomocą swojego profilu na Facebooku.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie 

Premier rządu poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że miał kontakt z osobą zarażoną. W związku z zaistniałą sytuacją Mateusz Morawiecki udał się na kwarantannę. 

Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę

- napisał szef rządu na swoim koncie na Facebooku.

Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami

 - zaznaczył.

Premier Morawiecki udał się na kwarantannę 

W opublikowanym poście premier zaapelował do obywateli:

Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia

- dodał premier.

Koronawirus w Polsce

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5068 osób. Zmarło 63 chorych – podał we wtorek resort zdrowia. Najwięcej – 898 zakażeń zanotowano w woj. małopolskim.

Do tej pory najwyższy dzienny bilans zakażeń zanotowano w sobotę 10 października. Wtedy resort przekazał raport o kolejnych 5300 zdiagnozowanych chorych na COVID-19. W niedzielę ministerstwo informowało o 4178 nowych zakażeniach, a w poniedziałek o 4394.

Dane z wtorku mówią o 5068 nowych zakażeniach. Najwięcej przypadków pochodzi z województw: małopolskiego (898), mazowieckiego (552), śląskiego (441), podkarpackiego (391), łódzkiego (349), dolnośląskiego (342), kujawsko-pomorskiego (341), wielkopolskiego (334), pomorskiego (318), opolskiego (241), podlaskiego (183), lubuskiego (164), lubelskiego (163), zachodniopomorskiego (151), świętokrzyskiego (121) i z warmińsko-mazurskiego (79).

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że z powodu COVID-19 zmarły 63 osoby, w tym 60 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami, trzy zmarłe osoby nie miały innych chorób.

Do tej pory najwięcej zgonów zanotowano w czwartek 8 października, gdy poinformowano o śmierci 76 pacjentów. 8 z nich nie chorowało na inne schorzenia.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 135 278 osób. Zmarło 3101 chorych. Wyzdrowiały 82 004 osoby.

Zobacz też:

Nie żyje uczeń z Bydgoszczy. Prezydent miasta: "Miał stwierdzony COVID-19"

Koronawirus chorobą zawodową? Sprawdź, kiedy przysługuje ci zasiłek

Pandemia. Ewa Farna znowu siedzi w domu: "Kiedyś do TVN przychodziłam w szpilkach, a teraz mam grube skarpety"

Zobacz wideo: Personel na kwarantannie, przyjęcia wstrzymane, łóżka zajęte. Trudna sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0