Dzień Dobry Extra

Margaret o pierwszej płycie po polsku: "Wcześniej nie byłam na to gotowa, to trudny język" - live DDTVN

Dzień Dobry Extra

Margaret o pierwszej płycie po polsku: "Wcześniej nie byłam na to gotowa, to trudny język" - live DDTVN

Nowa płyta. Co to jest „zioming”? I dlaczego śpiewanie po polsku jest trudne? To tematy kolejnego wakacyjnego live’a, którego poprowadziła Gabi Drzewiecka. Jej gościem była Margaret, która odpowiedziała na wszystkie nurtujące Was pytania.

  • Wakacyjny live Dzień Dobry TVN
  • Najfajniejsza część w pracy nad płytą
  • "Najłatwiej jest pisać piosenki o sobie"
  • Pierwsza płyta po polsku
  • Margaret na Top Of The Top Sopot Festival 2019


Wakacyjne live Dzień Dobry TVN

Od 25 czerwca, w wakacyjne dni powszednie, reporterzy Dzień Dobry TVN zapraszają Was na wirtualne spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi w rozmaitych miejscach.

Kolejną gwiazdą, której mogliście zadawać pytania na naszym Instagramie była Margaret.

Najfajniejsza część w pracy nad płytą

Margaret w ostatnim czasie wydała kolejną płytę "Gaja Hornby", która została świetnie przyjęta przez słuchaczy artystki. Co było najfajniejszą częścią, w czasie nagrywania płyty?

Najfajniejszy był tzw. „zioming”, czyli atmosfera w studio. Oprócz dźwięków, ludzie. Nawiązały się jakieś przyjaźnie w trakcie tworzenia tej płyty. Ja sobie to bardzo cenię, także super.

Margaret na rynku muzycznym jest już od wielu lat. Wie czego może się spodziewać, wie czego może wymagać od konkretnych osób. Czego nauczyło ją jej doświadczenie w branży muzycznej i w show-biznesie?

Im dalej w las, tym jest trochę łatwiej, bo już ta publiczność jest i nie trzeba o nią walczyć. Dzięki temu, w czasie realizacji kolejnej płyty można być sobą, robić to co się czuje. Być bezkompromisową osobą.

"Najłatwiej pisze się piosenki o sobie"

Czy piosenki, które pisze Margaret opowiadają jej osobiste historie?

Nie wszystkie. Często są to historie, które dostrzegam gdzieś obok. Jednak najnowsza płyta to są już piosenki o mnie. Najłatwiej pisze mi się o sobie. Te emocje są mi bardzo dobrze znane.

Co ciekawe, najnowsza płyta Margaret jest pierwszym krążkiem, który artystka nagrała w języku polskim. Dotychczas Margaret śpiewała głównie po angielsku. Dlaczego dopiero teraz zdecydowała się na tworzenie w ojczystym języku?

Taka była droga. Wcześniej nie chciałam śpiewać po polsku tylko po angielsku. Teraz chcę. Wcześniej nie byłam gotowa, by zrobić płytę po polsku, przede wszystkim tekstowo, bo to jest trudny język. To jest trudno, żeby brzmiało dobrze.

Margaret w Sopocie

Dla fanów Margaret mamy niespodziankę. Artystka wystąpi na tegorocznym wydarzeniu muzycznym w Sopocie Top Of The Top Festiwal 2019, który rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa do 16. Margaret na sopockiej scenie w operze Leśnej zaśpiewa14 sierpnia. Jak zdradziła będą to trzy utwory:„Tempo”, „Baila” i „Cool me down”.

Zobacz też:

Źródło: instagram.com |
Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0