Gorące tematy

Mama sześcioraczków zdradza, jak wygląda ich codzienne życie. “Nawet z pomocą są trudne momenty"

fot. Pekic/GettyImages

Gorące tematy

Mama sześcioraczków zdradza, jak wygląda ich codzienne życie. “Nawet z pomocą są trudne momenty"

fot. Pekic/GettyImages

Klaudia Marzec, mama sześcioraczków, opowiedziała jak wygląda opieka nad dziećmi. Zdradziła też, ile osób pomaga jej na co dzień. 

Pierwsze polskie sześcioraczki przyszły na świat w maju zeszłego roku. Było to zdarzenie wyjątkowe, taka ciąża zdarza się zaledwie raz na 4,7 miliarda przypadków! Wszystkie dzieci urodziły się zdrowe i po kilku miesiącach znalazły się w domu. Ich rodzice muszą radzić sobie z opieką nad liczną gromadką, para ma jeszcze 3-letniego synka.

Ile osób i kto pomaga w opiece nad polskimi sześcioraczkami?

Nad tym, jak poradzić sobie z tyloma maluchami, zastanawiało się wiele osób. Często zajmowanie się jednym niemowlakiem jest wykańczające, a co dopiero gdy jest ich szóstka, a dodatkowo jeden przedszkolak. Dociekliwi obserwatorzy pytali mamę wieloraczków, kto jest zaangażowany w opiekę nad dzieciakami.

W ostatnim poście na Instagramie Klaudia Marzec zdecydowała się odpowiedzieć na część pytań:

Pomaga mi kilka osób, zależy jaki dzień jeśli w domu to bawimy się z maluchami, karmimy, usypiamy. Jeśli mamy wyjazd na różne badania lub rehabilitację to jest pakowanie i ogarnianie wszystkich w terenie... Tak czy tak dużo się dzieje, ostatnio raczej ciągle jest głośno - zaczynają być ciekawe wszystkiego

W dalszej wypowiedzi zdradziła, ile osób poza rodzicami pomaga w codziennej opiece nad maluchami:

Czasami 3 osoby czasami więcej zależy, kto ma możliwość jeszcze nas odwiedzić i od nastroju dzieci

Klaudia Marzec, mama pierwszych polskich sześcioraczków

Klaudia Marzec niedługo po narodzinach dzieci założyła poświęcony im profil na Instagramie, który obecnie śledzi ponad 100 tysięcy osób. Publikuje tam różnorodne zdjęcia z codziennego życia rodziny. Fotografie cieszą się ogromną popularnością, a obserwatorzy nie kryją podziwu dla mamy wieloraczków.

Ja nie twierdzę że sama sobie radzę i nie ukrywam, że pomoc mam... Wydaje mi się, że póki dzieci są tak małe nieodpowiedzialnie byłoby zostać sama z 6 niemowlaków i 3 latkiem. Nawet z pomocą są bardzo trudne momenty

- wyznała mama maluchów. 


Więcej:

Zobacz wideo: "Urodziły się w zaskakująco dobrym stanie". Lekarze o pierwszych w historii Polski sześcioraczkach

Źródło: X-news 


Co sądzisz o tym artykule?
63
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
18.01.2020
Susie
Omg współczuję. Pewnie śpi 2h na dobe.