Trwają zmagania na arenach XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Lubelskie 2024". – Lublin jest miastem akademickim, mamy swoje Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego, więc staramy się zachęcać i budować możliwości do szkolenia oraz rozwoju w kategoriach seniorskich – mówi dr Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublina.
Kuchnie Kaszub oraz Lubelszczyzny były tematem cyklu Dzień Dobry TVN - "W marcu jak w garncu". Sylwia Garska i Bernadetta Chorzępa zaprezentowały specjały swoich regionów i starały się sprawdzić, która część naszego kraju jest atrakcyjniejsza kulinarnie.
Drugi stopień alarmowy BRAVO obowiązuje dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zarządzenie, która je wprowadza, podpisał premier Mateusz Morawiecki. Dokument jest związany z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Do kiedy potrwa alarm?
Żużel to adrenalina, zapach spalin i wibracje silnika. Historia żużlu w Lublinie sięga 1947 roku. Od tamtej pory Lublin jest kojarzony właśnie z tą dyscypliną. Na zawody żużlowe przychodzą obecnie całe rodziny. Dlaczego sport ten jest na Lubelszczyźnie aż tak popularny? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy żużlowca Daniela Jeleniewskiego i Marka Kępę, byłego żużlowca.
W kuchni Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Marka Flisińskiego i Kamila Raczyńskiego, którzy przygotowali specjały kuchni lubelskiej, między innymi: makaron penne z cukinii, pierogi z bobem czy zupę z sałaty.
Na zaproszenie Województwa Lubelskiego są w Kazimierzu nad Wisłą Krzysztof Cugowski i Witold Paszt, którzy wychowali się i mieszkają na Lubelszczyźnie. Za co kochają ten region? Z muzykami wspominaliśmy także zmarłą dziś rano Korę. Jak wspominają artystkę?
Na zaproszenie Województwa Lubelskiego są w Kazimierzu nad Wisłą Dariusz Donica, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Piotr Duda, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn, którzy w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o atrakcjach Lubelszczyzny. Dlaczego warto tu przyjechać? Co można tu robić?
Lublin to brama na wschód. To miasto wydarzeń kulturalnych, ale także miejsce o bogatej tradycji kulinarnej. Najbardziej charakterystycznym lokalnym wypiekiem jest Kogut kazimierski, ale nie tylko. Smaki Lubelszczyzny to także cebularze, pierogi z bobem czy pyszne ryby. Próbowaliście przysmaków z tamtych okolic?
Lubelszczyzna i Kazimierz Dolny to nie tylko festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To również gospodarstwa ekologiczne, piękne widoki, świetne jedzenie i parki krajobrazowe. Co jeszcze? O atrakcjach tego pięknego regionu w Dzień Dobry Wakacje powiedzieli dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Grażyna Torbicka i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.
Zapracowana mama Daria Ładocha zabrała córki na weekend na Lubelszczyznę. Ile czasu zajęła im droga z Warszawy? Gdzie się zatrzymały? Co dobrego zjadły? No i najważniejsze, jakie atrakcje czekały na 7-letnią Laurę i 2,5-letnią Matyldę? :)