Lubelski Ogród Saski to jedno z ulubionych miejsc lublinian. Sprawdź, co można tam zobaczyć.
Nowe obowiązkowe szczepienia są przeciwko wściekliźnie.
Trwają zmagania na arenach XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Lubelskie 2024". – Lublin jest miastem akademickim, mamy swoje Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego, więc staramy się zachęcać i budować możliwości do szkolenia oraz rozwoju w kategoriach seniorskich – mówi dr Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublina.
Muzeum Zamoyskich, zwane Perłą Lubelszczyzny, od 80 lat cieszy zwiedzających niezwykłymi przestrzeniami.
Kuchnie Kaszub oraz Lubelszczyzny były tematem cyklu Dzień Dobry TVN - "W marcu jak w garncu". Sylwia Garska i Bernadetta Chorzępa zaprezentowały specjały swoich regionów i starały się sprawdzić, która część naszego kraju jest atrakcyjniejsza kulinarnie.
"Ludzie są przestraszeni".
Nietrzeźwa 31-latka w zaawansowanej ciąży została znaleziona przez funkcjonariuszy policji obok rozbitego samochodu w Wojcieszkowie na Lubelszczyźnie.
Drugi stopień alarmowy BRAVO obowiązuje dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zarządzenie, która je wprowadza, podpisał premier Mateusz Morawiecki. Dokument jest związany z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Do kiedy potrwa alarm?
Żużel to adrenalina, zapach spalin i wibracje silnika. Historia żużlu w Lublinie sięga 1947 roku. Od tamtej pory Lublin jest kojarzony właśnie z tą dyscypliną. Na zawody żużlowe przychodzą obecnie całe rodziny. Dlaczego sport ten jest na Lubelszczyźnie aż tak popularny? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy żużlowca Daniela Jeleniewskiego i Marka Kępę, byłego żużlowca.
W kuchni Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Marka Flisińskiego i Kamila Raczyńskiego, którzy przygotowali specjały kuchni lubelskiej, między innymi: makaron penne z cukinii, pierogi z bobem czy zupę z sałaty.
Na zaproszenie Województwa Lubelskiego są w Kazimierzu nad Wisłą Krzysztof Cugowski i Witold Paszt, którzy wychowali się i mieszkają na Lubelszczyźnie. Za co kochają ten region? Z muzykami wspominaliśmy także zmarłą dziś rano Korę. Jak wspominają artystkę?
Na zaproszenie Województwa Lubelskiego są w Kazimierzu nad Wisłą Dariusz Donica, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Piotr Duda, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn, którzy w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o atrakcjach Lubelszczyzny. Dlaczego warto tu przyjechać? Co można tu robić?
Lublin to brama na wschód. To miasto wydarzeń kulturalnych, ale także miejsce o bogatej tradycji kulinarnej. Najbardziej charakterystycznym lokalnym wypiekiem jest Kogut kazimierski, ale nie tylko. Smaki Lubelszczyzny to także cebularze, pierogi z bobem czy pyszne ryby. Próbowaliście przysmaków z tamtych okolic?
Lubelszczyzna i Kazimierz Dolny to nie tylko festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To również gospodarstwa ekologiczne, piękne widoki, świetne jedzenie i parki krajobrazowe. Co jeszcze? O atrakcjach tego pięknego regionu w Dzień Dobry Wakacje powiedzieli dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Grażyna Torbicka i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.
Zapracowana mama Daria Ładocha zabrała córki na weekend na Lubelszczyznę. Ile czasu zajęła im droga z Warszawy? Gdzie się zatrzymały? Co dobrego zjadły? No i najważniejsze, jakie atrakcje czekały na 7-letnią Laurę i 2,5-letnią Matyldę? :)