Aranżacje wnętrz

Łóżko z pojemnikiem: rodzaje, materiały. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

lozko z pojemnikiem podniesione skorzane stelaz

yanik88 / Getty Images

Aranżacje wnętrz

Łóżko z pojemnikiem: rodzaje, materiały. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

lozko z pojemnikiem podniesione skorzane stelaz

yanik88 / Getty Images

Łóżko to – zdaniem wielu osób – najważniejsze miejsce na świecie. Czasem jednak zajmuje ono sporą ilość przestrzeni w mieszkaniu, zwłaszcza w przypadku tych o niewielkim metrażu. Nie oznacza to jednak, że nie można w nim żyć wygodnie, czasem wystarczy jedynie odpowiedni dobór mebli. Na ratunek przychodzi w takich sytuacjach… łóżko z pojemnikiem.

Łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel docenią wszyscy, dla których istotna jest funkcjonalność oraz przemyślana aranżacja – kawałek przestrzeni „w prezencie” uratował już niejedno maleńkie mieszkanie. W pojemniku mieści się bowiem dużo więcej niż jedna poduszka i kołdra, mebel ten może zwykle przechować również i wiele innych kompletów pościeli: letni i zimową, a także i koce.

Łóżko do sypialni z pojemnikiem – co to oznacza?

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze: pojemnik nie jest tym samym, co wysuwana szuflada. Przykładowo, określenie „ łóżko 140x200 z pojemnikiem na pościel ” możne oznaczać kilka zupełnie różnych mebli, dlatego warto od razu wyróżnić kilka ich rodzajów.

· Standardowe łóżko z pojemnikiem – łóżko, które można otworzyć od góry poprzez podniesienie stelaża z materacem. W niektórych modelach, gdzie materac i stelaż występują oddzielnie, dostęp do pojemnika jest możliwy z obu stron. Funkcja podnoszenia łóżka do góry jest dostępna dzięki specjalnemu mechanizmowi sprężynowemu.

· Łóżko z szufladami – alternatywa dla łóżka z pojemnikiem, przy czym szuflady na pościel zwykle są wysuwane z boku lub z tyłu.

· Łóżko z szufladami i zagłówkiem – to nowoczesne, designerskie rozwiązanie, które występuje najczęściej w łóżkach tapicerowanych. Pojemne szuflady można wykorzystać do przechowywania pościeli oraz np. tekstyliów.

· Łóżko z szufladami i półkami – wyposażone jest zwykle nie tylko w szuflady i pojemnik otwierany z góry, ale również i w półki, które są zlokalizowane z tyłu łóżka oraz w zagłówku. Takie łóżko z pojemnikiem może pełnić nawet rolę komody.

· Łóżko z szufladami i materacem – część modeli sprzedawana jest razem z materacem, którego twardość należy sprawdzić przed decyzją o wyborze całego zestawu.

Łóżka drewniane z pojemnikiem – komfort i naturalność

Wykonane z drewna łóżko z pojemnikiem na pościel to idealny wybór dla osób ceniących naturalność oraz praktyczne rozwiązania. Sam pojemnik zwykle znajduje się w nich tuż pod podnoszonym stelażem, zapewniając dodatkową, niewidoczną dla gości przestrzeń. Przykładowo, w drewnianym łóżku 140x200 z pojemnikiem można schować pościel, koce, prześcieradła oraz wszystko to, co ma być niewidoczne dla oka odwiedzających. Łóżka z drzewa sosnowego mają do tego niepowtarzalny urok i bardzo ciężko jest je zniszczyć.

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem – klasa i wygoda

Tapicerowane łóżka doskonale wpiszą się w nowoczesne, eleganckie wnętrza, także w te o większym metrażu. Przykładowo, welurowe lub aksamitne łóżko 160x200 z pojemnikiem będzie piękną ozdobą dwuosobowej sypialni, a jednocześnie praktycznym i funkcjonalnym meblem. Dla niektórych istotne może być to, że łóżko tapicerowane bywa niesamowicie przyjemne w dotyku, jednak wszystko zależy od rodzaju tkaniny obiciowej. Na jego atrakcyjność wpływają również wygodne zagłówki, ozdobne pikowania oraz regularne przeszycia. Co więcej, wiele modeli wyposażonych jest w opcję regulacji wezgłowia.

Łóżko z pojemnikiem – rozmiary

W niewielkich mieszkaniach każdy centymetr ma znaczenie, dlatego warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad rozmiarem mebla. W tym momencie w ofertach sklepowych można znaleźć następujące wymiary łóżek dwuosobowych z pojemnikiem na pościel :

· 140x200,

· 160x200,

· 180x200.

Należy przy tym pamiętać, że im więcej przestrzeni, tym większy komfort. Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem można z kolei znaleźć jedynie w dwóch wymiarach:

· 90x200,

· 120x200.

Tego typu łóżka idealnie sprawdzą się zwłaszcza w pokoiku dziecięcym, gdzie do pojemnika można wrzucić np. jego zabawki. W tych wymiarach warto również wybrać dla łóżko młodzieżowe z pojemnikiem – nastolatki, jak również ich rodzice, z pewnością docenią to, że pod tego typu łóżkami nie zbiera się kurz, więc nie trzeba dodatkowo poświęcać dodatkowego czasu na sprzątanie.

Zobacz film: Domy superfunkcjonalne. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0