Dziecko

Leniwi rodzice służą radą. "To nie koniec świata, jeśli zamówisz pizzę na obiad"

Dziecko

Leniwi rodzice służą radą. "To nie koniec świata, jeśli zamówisz pizzę na obiad"

Bycie rodzicem to nie jest łatwe zadanie. Te mamy otwarcie przyznają, że nie są idealne i zdarza im się lenić. Nasi prowadzący porozmawiali o macierzyństwie z blogerkami, Mileną Krawczyńską, Michaliną Grzesiak i Magdaleną Kostyszyn.

Leniwe mamy pokazują prawdziwe życie

Na Instagramie nie brakuje zdjęć przedstawiających wyidealizowaną wizję macierzyństwa. Doświadczeni rodzice dobrze wiedzą jednak, że te kadry rzadko kiedy oddają rzeczywistość. 

- Zakładając konto wyszłam z założenia, że jestem zbyt leniwa, żeby pokazywać nieprawdziwe zdjęcia. Mam w życiu za mało czasu, żeby to wszystko było na tip-top - mówi Michalina Grzesiak.

Jej wizja musiała najwyraźniej spodobać się innym matkom. Konto "Krystyno nie denerwuj matki" śledzi już ponad 140 tysięcy osób.

Milena Krawczyńska sporo podróżuje z partnerem i dziećmi. Jak wiadomo, kilkugodzinna podróż może szybko znudzić się najmłodszym. Mama nie ukrywa, że czasem idzie po linii najmniejszego oporu i zajmuje dzieci prostymi rozrywkami.

- Sięgamy po elementy typu telefon czy przekąski, żeby przetrwać trasę, ale wszystko z umiarem. To się zdarza, ale to nie jest codzienność - tłumaczy.

Ranking "najgorszych rodziców"

Magdalena Kostyszyn jest pomysłodawczynią rankingu "najgorszych rodziców". Żartobliwe zestawienie powstało w oparciu o komentarze z prowadzonej przez nią grupy na Facebooku. Blogerce udało się zebrać wiele śmiesznych historii. Niektóre mamy przyznają się między innymi do tego, że chowają przed dziećmi słodycze, a następnie same je zjadają.

- Myślę, że we wszystkim potrzebny jest umiar, żebyśmy nie zapędzili się w byciu idealnym rodzicem. Musimy nauczyć się odpuszczać. To, że czasami zamówimy pizzę na obiad, to nie jest koniec świata - komentuje.

Michalina Grzesiak dodaje, że dopiero jakiś czas temu pozwoliła sobie na wytchnienie i zatrudniła pomoc domową.

- Przez długi czas miałam poczucie, że nie mogę sobie na to pozwolić, bo powinnam być super mamą, ogarniać chatę i gotować. (...) Zaczęłam mówić głośno o tym, że wyrzekam się potrzeby bycia takim super-turbo człowiekiem w domu - tłumaczy.

A wam zdarza się być leniwym rodzicem?

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
93
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
12.03.2021
Kamila
Nie powiem, bo i ja mam czasami leniwe dni gdzie nie chcę mi się gotować czy sprzątać. Wtedy najczęściej swoją uwagę poświęcam dzieciom. Gramy wspólnie w Gadka Szmatka w wersji junior. Mamy przy tym niezły ubaw :P
04.03.2021
Paulinka
"Niektóre mamy przyznają się między innymi do tego, że chowają przed dziećmi słodycze, a następnie same je zjadają."
Nie niektóre tylko większość ????
04.03.2021
Jola
Nie podoba mi się określenie leniwi. Uważam ze bycie rodzicem nie oznacza być super bohaterem i być ogarniętym przez 24/7. Żaden rodzic noe jest w stanie być idealny
04.03.2021
Natalia
Bardzo chwytliwy nagłówek, cały reportaż był o leniwych rodzicach? Spalam tak długo że nie zdążyłam obejrzeć... ?
04.03.2021
Natalia
Bardzo chwytliwy nagłówek, cały reportaż był
04.03.2021
Kasia
Ale, co to za nazwanie rodziców "leniwi". To że zamówi się jedzenie, to oznacza, że jest się leniwym???
Rozwiń wszystkie komentarzy