Newsy

Książeczka fundacji pro-life trafi do szkół. Jej treść budzi kontrowersje

Dougal Waters/Getty Images

Newsy

Książeczka fundacji pro-life trafi do szkół. Jej treść budzi kontrowersje

Dougal Waters/Getty Images

Wzbogacenie wiedzy uczniów - taki jest cel wprowadzenia do szkół książeczki "Genesis. Początek życia człowieka". O tym, że publikacja opracowana przez Fundację Małych Stópek zostanie przekazana do liceów i techników, zdecydował minister edukacji. Książeczka budzi jednak sporo wątpliwości. Dlaczego?

Książeczka fundacji pro-life ma trafić do szkół 

"Genesis. Początek życia człowieka"  to publikacja opracowana przez Fundację Małych Stópek, która wywodzi się ze środowiska pro-life. Za swoją misję podaje "ochronę każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło". 

Jak wskazał minister edukacji Przemysław Czarnek w przemówieniu wygłoszonym z okazji Narodowego Dnia Życia, treści zawarte w książeczce miałyby wzbogacić wiedzę uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników. Publikacja i stworzona dla jej potrzeb specjalna aplikacja przedstawią kolejne etapy rozwoju dziecka w łonie matki - od zapłodnienia do 38. tygodnia ciąży. Po zbliżeniu wyświetlacza do strony z ilustracjami w książeczce pojawią się awatary. Gdy uczeń kliknie jednego z nich, zobaczy odtworzoną animację 3D. 

Do każdego liceum i technikum ma trafić pakiet 15 takich książeczek. 

- To publikacja, która przedstawia najnowszą wiedzę naukową dotyczącą początkowej fazy życia człowieka - stwierdził minister Czarnek.

"Genesis" budzi kontrowersje

Fakt, że książeczkę opracowała fundacja pro-life, budzi zastrzeżenia wobec zawartych w niej treści. Nie bez znaczenia jest też kontekst społeczno-polityczny. Publikacja trafi do szkół na kilka miesięcy po tym, jak TK ogłosił wyrok w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

- W Narodowym Dniu życia musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, czym jest życie i to nie nasze życie, tylko nas wszystkich, czyli w taki altruistyczny sposób podejść do tego, życie tego najbardziej bezbronnego, nienarodzonego jeszcze dziecka, życie tego człowieka, który jest w końcowej fazie swojej egzystencji w życiu doczesnym i jest w hospicjum, zaopiekowany w tych ostatnich dniach swojego życia - podkreślał szef resortu edukacji.

Zobacz wideo: "Projekt Bliżej" – edukacja seksualna w liceum

Zobacz też: 

Nie AstraZeneca tylko Filip Chajzer. Prezenter DDTVN zajmie się szczepieniami?

Rząd ogłosił kolejne obostrzenia. Premier: "Musimy walczyć o zdrowie i życie Polaków" 

Znany supermarket rusza ze sprzedażą testów na przeciwciała COVID-19. Jest taniej niż u konkurencji

Co sądzisz o tym artykule?
66
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0