Dzień Dobry Extra

Tacierzyństwo bez lukru! Krzysztof Skórzyński - ojciec idealny czy wystarczająco dobry?

Dzień Dobry Extra

Tacierzyństwo bez lukru! Krzysztof Skórzyński - ojciec idealny czy wystarczająco dobry?

Krzysztof Skórzyński prywatnie jest ojcem trójki dzieci. Bycie ojcem bardzo zmieniło jego podejście do życia. Prywatne przeżycia i przemyślenia skłoniły go do napisania książki - "Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia".  

Więcej: Tomasz Organek napisał książkę: "Mój bohater to człowiek rozczarowany, sam znam wielu takich"


Jakim ojcem jest Krzysztof Skórzyński?

Krzysztof Skórzyński, prywatnie tata Antka, Helenki i Marysi, mąż Ani, a zawodowo - dziennikarz TVN. Krzysztof Skórzyński był gościem w studiu Dzień Dobry TVN i powiedział, co skłoniło go do napisania książki.

Jeżeli w przestrzeni publicznej mówi się o dzieciach, o macierzyństwie, to przeważnie mówią to kobiety. A ja pomyślałem, pora oddać głos facetom! - powiedział Krzysztof Skórzyński w studiu Dzień Dobry TVN.

Przed napisaniem książki Krzysztof Skórzyński przeczytał około 100 wywiadów ze swoimi rozmówcami, i to co zauważył to fakt, że nikt nigdy nie pytał ich... o dzieci.

W tej książce okazuje się, że facet jest opowiedzieć o swoich dzieciach bardzo dużo. To bardzo emocjonalne, szczere, ale nie cukierkowe wywiady! (...) To jest obraz ojcostwa bardzo trudnego, wycharatanego (...) Okazuje się, że mężczyzna może opowiadać o swoim dziecku tak samo emocjonalnie jak kobieta.

Więcej:


Jakie lęki towarzyszą ojcom? Czy Krzysztof Skórzyński też je ma? Jakie to lęki?

Ja też mam taki lęk. Ja myślę, że takie lęki towarzyszą wszystkim mężczyznom: Czy dam radę finansowo? Czy dam radę emocjonalnie? Czy wyciągnę wnioski ze swojego dzieciństwa? Lęki kobiety są inne niż lęki faceta.
W książce każdy mój rozmówca mówi, że najważniejsze jest wyciągnięcie ze swojego taty tego, co było najlepsze, ale odkrojenie tego, co było złe.

Książka Krzysztofa Skórzyńskiego - "Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia"

Kierowca rajdowy, aktor, muzycy, gwiazda internetu, bokser. Każdy z nich osiągnął sukces, każdy ma swoją historię, każdy z nich jest tatą.

Co narodziny dziecka zmieniają w życiu? Kiedy mężczyzna zaczyna się czuć ojcem? Jak przeżywać ojcostwo, nie zatracając siebie? Dlaczego tacierzyństwo nadal nie jest traktowane na równi z macierzyństwem? Jak sprostać nowej roli?

O największej przygodzie i wyzwaniu życia z Krzysztofem Skórzyńskim rozmawiają: Krzysztof Hołowczyc, Michał Koterski, Bartek Królik, Adam Nowak, Cezary „Cezik” Nowak oraz Przemysław Saleta.


Zobacz też: Tomasz Lis napisał książkę o Adamowiczu: "Tam są docinki, humor! Nie chciałem budować pomnika"

Zobacz film: Jedyna taka rodzina na świecie - rodzina Harazińskich, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0