Newsy

Koronawirus w Europie. Potwierdzono pierwszy przypadek w Niemczech 

Badanie próbki krwi

D-Keine/Getty Images

Newsy

Koronawirus w Europie. Potwierdzono pierwszy przypadek w Niemczech 

Badanie próbki krwi

D-Keine/Getty Images

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. "Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii" - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry. 

Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia

 - zapewnił LGL.

Według LGL osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie - w ocenie służb medycznych i sanitarnych - ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

>>> Czytaj: Pierwsze przypadki zarażenia wykryto we Francji

Wirus z Wuhan 

W Chinach potwierdzono już blisko 2 800 przypadków zarażenia nowym wirusem, który – jak się przypuszcza – pojawił się pod koniec ubiegłego roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei. W wyniku zakażenia zmarły jak dotąd 82 osoby.

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze praktycznie zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan, uniemożliwiając wyjazd z miasta.

Koronawirus rozprzestrzenia się 

Nowy koronawirus jest już w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie, a w Europie - we Francji i Niemczech. Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Czytaj również: Wirus atakuje Chiny. Władze Wuhanu czasowo wstrzymały komunikację

81 ofiar śmiertelnych, ponad 2800 zakażonych koronawirusem w Chinach. Opustoszałe ulice miasta Wuhan. Zobacz wideo:

Źródło: X-news 

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
91
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0