Newsy

Kontrowersyjna książka okazała się wydawniczym hitem. "Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania"

Newsy

Kontrowersyjna książka okazała się wydawniczym hitem. "Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania"

"Mein Kampf. Moja walka. Edycja krytyczna" Adolfa Hitlera ukazała się w Polsce pod koniec stycznia. Mimo że za książkę trzeba zapłacić niemal 150 złotych, to i tak stała się ona wydawniczym hitem. Wydawnictwo Bellona przyznało, że nie spodziewało się takiego sukcesu.

"Mein Kampf" wydawniczym hitem

"Mein Kampf" Adolfa Hitlera to jedna z najbardziej złowrogich książek w dziejach ludzkości. Przygotowała grunt pod drugą wojnę światową – najbardziej krwawą z wojen i masowe zbrodnie Trzeciej Rzeszy. Po upadku reżimu hitlerowskiego "Mein Kampf" w wielu krajach została zakazana" - napisano na stronie internetowej wydawnictwa Bellona.

Przedstawiciele wydawnictwa Bellona od początku zapewniali, że nie będą reklamowali tej pozycji, a cena jest na tyle wysoka (149,90 zł), że nie trafi ona do masowego odbiorcy.

- W wydawnictwie Bellona nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania "Mein Kampf", gdyż nasza edycja krytyczna przygotowana przez prof. Eugeniusza Cezarego Króla jest publikacją naukową, jest bardzo obszerna - liczy ogółem 1000 stron, no i droga - cena sugerowana to 149,90 zł. Generalnie jesteśmy zadowoleni, że książka znajduje nabywców - także z tej racji, że dzięki lekturze - zwłaszcza wstępu prof. Króla - więcej ludzi zrozumie, na czym polegała zbrodnicza ideologia niemieckiego nazizmu - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Bogusław Kubisz, zastępca redaktora naczelnego wydawnictwa Bellona.

"Mein Kampf" wydana w Polsce

W ocenie historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego publikacja książki pociąga za sobą konsekwencje.

- Koszt tego przedsięwzięcia może się okazać politycznie dosyć duży - mówił w styczniu historyk prof. Wojciech Roszkowski o wydaniu w Polsce książki "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.

Wydanie książki Hitlera skrytykowała przedstawicielka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Na stronie ambasady rosyjskiej w Polsce, opublikowano fragment stenogramu z jej briefingu, który odbył się w Moskwie.

- Fałszowanie historii w Polsce przejawia się również w tym, że z jednej strony nasze obiekty pamięci historycznej, w tym te wspólne, są sztucznie poddawane pod działanie polskiej "ustawy dekomunizacyjnej", z drugiej zaś strony, polskie władze nie znajdują podstaw prawnych do zakazu lub przynajmniej zrozumiałej reakcji na rozpowszechnianie w swoim kraju książki Hitlera "Mein Kampf" - oceniła.

Książki 2020 roku, które warto przeczytać

Zobacz także:

Wiosną odbędzie się spis powszechny. Za odmowę odpowiedzi grozi wysoka grzywna

Terapeutyczne właściwości mandali. "Kiedy malujemy, w naszym ciele zaczynają się procesy naprawcze"

Szczęście do związków mamy zapisane w genach. Decyduje konkretna mutacja

Źródło: PAP|wirtualnemedia.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0