Gwiazdy

Kirk Douglas nie zostawił spadku rodzinie. Syn Michael nie dostanie ani centa. Dlaczego?

Michael Douglas

Michael Douglas

Gwiazdy

Kirk Douglas nie zostawił spadku rodzinie. Syn Michael nie dostanie ani centa. Dlaczego?

Michael Douglas

Michael Douglas

Michael Douglas nie otrzyma spadku po ojcu. Tak wynika z testamentu zmarłego niedawno legendarnego aktora. Komu Kirk Douglas przekazał cały swój majątek? 

Amerykański aktor Kirk Douglas zmarł 5 lutego 2020 roku w wieku 103 lat. Światło dzienne ujrzał właśnie jego testament. Okazuje się, że gwiazdor wszystkie pieniądze postanowił przekazać na rzecz organizacji charytatywnych.  

Testament Kirka Douglasa

Jak donosi serwis "Mirror", majątek legendarnego aktora szacowany jest na 61 mln dolarów. Zmarły 5 lutego niezapomniany Spartakus chciał rozdzielić swoje pieniądze między program stypendialny na jego byłej uczelni St. Lawrence University, Kirk Douglas Theatre w Culver City oraz Szpital Dziecięcy w Los Angeles. 

Co na to jego syn? 75-letni Michael Douglas, także znany aktor, najprawdopodobniej na spadek po ojcu nie liczył. Jego fortuna wynosi bowiem ok. 300 milionów dolarów.

Kirk Douglas - kariera 

Kirk Douglas przez 60 lat wystąpił w ponad 80 filmach. Zadebiutował w 1946 roku w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers", natomiast światową sławę przyniosła mu tytułowa rola przywódcy powstania niewolników w produkcji "Spartakus". Miłośnicy kina zapamiętają go także z obrazów "Piękny i zły", "Pasja życia" "Ostatni zachód słońca", "Układ" czy "Był sobie łajdak". American Film Institute umieścił go na 17. miejscu na liście największych amerykańskich aktorów wszech czasów.

Kirk Duglas był trzykrotnie nominowany do Oscara. W 1996 roku otrzymał statuetkę za całokształt twórczości. Był też laureatem Złotych Globów.

"W wieku 103 lat zmarł legendarny amerykański aktor Kirk Douglas", źródło: x-news.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0