Gwiazdy

Kevin Costner skończył 65 lat. Jak wygląda dziś światowa gwiazda kina?

Gwiazdy

Kevin Costner skończył 65 lat. Jak wygląda dziś światowa gwiazda kina?

Kevin Costner niedawno świętował swoje 65. urodziny. Pamiętacie najlepsze filmy z jego udziałem? Nam najbardziej podobał się w roli Franka Farmera w produkcji "Bodyguard" oraz jako Robin Hood. W czym jeszcze wystąpił? Wracamy wspomnieniami do najlepszych wcieleń światowej sławy aktora. 

Kevin Costner - dzieciństwo

Aktor urodził się 18 stycznia 1955 roku w kalifornijskim Lynwood, a dorastał w Compton. Czas dzieciństwa upływał mu pod znakiem podróży, w które wyruszał wraz z ojcem, towarzysząc mu w pracy. Aktorstwem Kevin zainteresował się dopiero w szkole średniej. Mimo stosunkowo późnego startu w zawodzie, osiągnął spektakularny sukces. Kto nie zna bowiem legendarnego Robin Hooda czy Bodyguarda? To najbardziej znane tytuły z udziałem Costnera, ale znaczących ról ma na swoim koncie zdecydowanie więcej. Jego wielki talent został doceniony przez fanów na całym świecie. 

Filmy, w których wystąpił Kevin Costner

Aktor zadebiutował w 1982 roku w filmie „Rycerze Stacy”. Rok później zagrał w "Wielkim chłodzie" Lawrence'a Kasdana, niestety wszystkie sceny z jego udziałem zostały wycięte. Wtedy to Kasdan zaproponował Kevinowi rolę w "Silverado".

Sławę i rozpoznawalność Costnerowi przyniosły role w thrillerze politycznym Rogera Donaldsona "Kryptonim: Nina" oraz w opowieści o baseballu "Byki z Durham”.

Z roku na rok filmy z udziałem Kevina Costnera przyciągały do kin coraz większą publiczność.  Słynne produkcje "JFK", "Robin Hood, książę złodziei" i "Bodyguard” zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Aktor wcielił się również w rolę  szeryfa w „Wyatt Earp" oraz w weterana walk w Wietnamie w filmie „Wojna” z 1994 roku.

W 1990 roku Kevin zadebiutował jako reżyser z westernem "Tańczący z wilkami". Obraz okazał się ogromnym sukcesem, był nominowany do Oscarów w dwunastu kategoriach, ostatecznie zdobył siedem statuetek.  Dwie powędrowały do samego Costnera- za najlepszy film i reżyserię. 

Aktor nie zwalnia tempa. W 2018 roku zagrał w serialu „Yellowstone”, natomiast w 2019 roku w filmie „The Highwaymen”. Obecnie pracuje nad kolejnymi produkcjami. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
74
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0