Aranżacje wnętrz

Każdy inny, ale równie zachwycający. Zobaczcie najpiękniejsze pokoje dziecięce

"Najpiękniejsze pokoje dziecięce", reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Aranżacje wnętrz

Każdy inny, ale równie zachwycający. Zobaczcie najpiękniejsze pokoje dziecięce

"Najpiękniejsze pokoje dziecięce", reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Cały różowy, w leśnym stylu, a może vintage? Najważniejsze, żeby zarówno rodzice, jak i dzieci byli zadowoleni. Bohaterom materiału Katarzyny Jaroszyńskiej to się udało. Zobaczcie sami.

Kompromis kluczem do sukcesu

Często nie jest łatwo sprostać zmieniającym się upodobaniom dzieci. Bohaterom naszego materiału to się udało. Stworzyli zachwycające pomieszczenia, w których ich pociechy całkowicie się odnajdują. Jednak, jak sami mówią, nie zawsze było to proste.

Najpiękniejsze dziecięce pokoje

Łukasz Drozd i jego żona Olga postawili na styl leśny. Nie chcieli oklepanych motywów, dlatego zdecydowali się na inspirację naturą.

Musieliśmy jakoś pogodzić pokój chłopca i dziewczynki

- tłumaczy mężczyzna.

To było kolejnym wyzwaniem, któremu udało się sprostać. Drewniane meble, elementy nawiązujące do leśnych klimatów i koce w kolorze ciemnej zieleni nadają wyjątkowy klimat temu miejscu.

Z kolei Sybilla Łodej postanowiła stworzyć dla swojej córki Natalki króliczą norkę. W swoim magicznym pokoju dziewczynka ma mały drewniany domek. Pokój zdobi okleina w króliczki, która została zrobiona specjalnie na zamówienie.

W stylu vintage

Styl vintage króluje - także w dziecięcych pokojach. Wie o tym doskonale Edyta Błońska-Florek, która właśnie w ten sposób postanowiła urządzić pokój swojej córeczce Hani. Każda z rzeczy znajdujących się w pokoju ma swoją historię. Łóżko jest z lat 50 i pochodzi prawdopodobnie ze Skandynawii. Niskie krzesełko rodzice Hani przywieźli z Wietnamu, a witryna, w której są zabawki została kupiona w Budapeszcie.

Aleksandra Nadolny w pokoju swoich córek ma dużo do powiedzenia, chociaż im też daje prawo głosu. To one wybrały róż jako kolor przewodni.

Bardzo się gimnastykowaliśmy jaki ten róż ma być

- tłumaczy.

Ostatecznie wspólnie udało im się wybrać odpowiedni odcień. Pokój swoim klimatem także nawiązuje do stylu vintage. Złote elementy i baldachim są tego świetnym potwierdzeniem.

Pokój, który się zmienia

Dagmara Fajks urządzając pokój swojej córce Hani zadbała o to, żeby wprowadzić do niego ciepło i dziecięcą radość.

Ten pokoik dojrzewał i się zmieniał

- mówi.

Ściana cały czas zapełnia się rysunkami Hani. Jest pokryta specjalną tapetą, która umożliwia rysowanie po niej. Oprócz łóżka, pani Dagmara postanowiła stworzyć leżankę, która służy jako kącik czytelniczy, a także miejsce zabaw z rówieśnikami. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
83
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0