Newsy

Kartka świąteczna z apelem o pomoc odnaleziona przez 6-latkę

napis please help

SDI Productions / Getty Images

Newsy

Kartka świąteczna z apelem o pomoc odnaleziona przez 6-latkę

napis please help

SDI Productions / Getty Images

Sześcioletnia Florence Widdicombe znalazła w zakupionej w Tesco kartce świątecznej apel o pomoc od osób, które są zmuszane do niewolniczej pracy. Sieć Tesco wstrzymała współpracę z fabryką kartek świątecznych w Chinach.

Karta świąteczna z apelem o pomoc

Brytyjski tygodnik "Sunday Times" poinformował, iż mieszkająca w Londynie 6-letnia Florence Widdicombe zauważyła, że jedna z zakupionych przez nią kartek świątecznych jest już zapisana:

Jesteśmy zagranicznymi więźniami w Qingpu w Szanghaju w Chinach zmuszonymi do pracy wbrew naszej woli. Proszę nam pomóc i poinformować organizacje broniące praw człowieka.

Więcej:


Niewolnicza praca w Chinach

Autor apelu, która była na kartce świątecznej poprosił również, aby skontaktować się z dziennikarzem Peterem Humphrey'em, przebywającym w tym samym więzieniu w Szanghaju przez 23 miesiące. Według  dziennikarza od co najmniej dwóch lat zagraniczni więźniowie pracują przy kartkach dla Tesco.

46 mln ludzi na świecie wykonuje pracę niewolniczą


Co sądzisz o tym artykule?
89
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
25.12.2019
ZICO
"TESCO wstrzymuje współpracę" Ludzie... nie widzicie tej hipokryzji? Zatrzymanie współpracy oznacza straszny los dla tych nieszczęśników w Chinach: Śledztwo i znalezienie winnych tam na miejscu. To jest wyrok dla tych odważnych niewolników tam w Chinach, którzy odważyli się podnieść głowę. TESCO najprawdopodobniej nawiąże współpracę za jakiś czas z następnym chińskim podmiotem, który zagwarantuje, że takich "niespodzianek" już nie będzie. A wy tutaj w Europie, którzy będziecie kupowali te produkty... zastanówcie się czy czynicie dobro... czy tylko egoistycznie podbudowujecie swoje własne "ludzkie" ego....?