Włosy

Jeden sprzęt, wiele fryzur. Jak wykonać loki prostownicą?

Włosy

Jeden sprzęt, wiele fryzur. Jak wykonać loki prostownicą?

Wiele osób każdego dnia poświęca dużo czasu i uwagi na stylizację włosów. Jednak zarówno prostowanie, jak i kręcenie może poważnie odbić się na ich kondycji i wyglądzie. Dowiedz się, jak wyczarować cuda na głowie, nie niszcząc przy tym włosów. 

Na rynku dostępne są różne, zaawansowane technologicznie produkty służące do prostowania włosów. Większość z nich wyposażona jest w płytkę ceramiczną, która nagrzewa się równomiernie i nie niszczy pasm. Wybierając interesujący nas model warto zwrócić uwagę na to, czy jest przeznaczony do naszego typu i długości włosów.

Jak wyprostować włosy?

Prostowanie to czynność, którą musimy wykonać bardzo sumiennie, żeby mieć ładne, gładkie, a przede wszystkim niezniszczone włosy. Najlepiej zejść z temperatury na 160-180 stopni i dwa razy powtórzyć czynność. Wtedy włosy będą lepiej rozczesane i wygładzone – wyjaśnił Dawid Krynicki, stylista fryzur

Przed prostowaniem dobrze wspomóc włosy specjalnym preparatem, który dodatkowo ochroni je przed uszkodzeniem. Krynicki zaleca stosowanie kremów, zwłaszcza w spreju, ponieważ najlepiej się rozprowadzają. 

Pomijanie rozczesywania przed prostowaniem należy do najczęstszych błędów popełnianych przez amatorów. Nie zaleca się też stosowania prostownicy na włosach mokrych czy niedosuszonych. Innym, pozornie niewielkim uchybieniem, jest olejowanie pasm przed, a nie po użyciu urządzenia. Oleje bardzo dobrze przewodzą ciepło, co dodatkowo podnosi temperaturę sprzętu. Praktyka ta może poważnie uszkodzić włosy, dlatego warto zachować ostrożność.

Jak zrobić fale i loki?

Chcąc stworzyć burzę loków, należy złapać włosy prostownicą poniżej ich nasady, a następnie okręcić ją wokół osi. Czynność należy wykonać natychmiast, w przeciwnym razie powstaną zagniecenia.

Stylista radzi, żeby sięgnąć po urządzenie, które jest lokówką i prostownicą w jednym. Z jego pomocą otrzymamy dużo lepszy efekt oraz stworzymy piękną, pełną objętości fryzurę.

Po skończonym zabiegu dobrze zaimpregnować całość suchym szamponem lub pudrem w spreju. Dzięki temu stworzone przez nas efektowne uczesanie będzie się trzymać przez wiele godzin. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jaka fryzura na studniówkę? Trendy 2020

Fryzury do kwadratowej twarzy – które wybrać, by wyglądać wspaniale?

Co zrobić, by czapka nie zepsuła nam fryzury? Porady eksperta

Co sądzisz o tym artykule?
83
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0