Newsy

Jechała wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej. Policja publikuje szokujące nagranie 

droga ekspresowa

x-news

Newsy

Jechała wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej. Policja publikuje szokujące nagranie 

droga ekspresowa

x-news

Droga ekspresowa, pas awaryjny, a na nim elektryczny wózek inwalidzki, którym jechała kobieta. Taka niecodzienna i groźna sytuacja miała miejsce na S5 koło Żnina. Tragedii zapobiegli policjanci, dzięki którym 38-latka bezpiecznie opuściła trasę.

Żnin: wózek inwalidzki na trasie S5

Kujawsko-Pomorska policja opublikowała nagranie z drogi ekspresowej S5, po której pasem awaryjnym jechała elektrycznym wózkiem 38-latka. Funkcjonariusze pomogli kobiecie bezpiecznie opuścić trasę. Do tej niecodziennej i niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek.

- Około godziny 14.30 do żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5 na wysokości Żnina. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki. Policjanci w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu - poinformowała sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Kobieta jechała wózkiem elektrycznym drogą ekspresową

Jak podkreśla policja, dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu.

- Zgodnie z przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy, a tym samym jest niedopuszczalne poruszanie się po drodze ekspresowej - zaznaczyła  sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk ze komendy w Żninie.

Ojciec z 6-letnim synem jechali na rowerach ekspresówką. Sprawa trafi do sądu. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Próbna matura w 2021 roku będzie inna niż wszystkie. Czy udział szkół jest obowiązkowy

Złote Globy 2021 rozdane. Sandra Hajduk: "Gala była wyjątkowa"

Spektakularne zwycięstwo Igi Świątek w Adelajdzie. "Jest to absolutna klasa światowa i ścisła czołówka"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
01.03.2021
antoni_cholodniak
Wszystko się zgadza ponieważ w Polsce nie są przystosowanie trasy szybkiego ruchu do potrzeb osób niepełnosprawnych a powinny być. Osoby niepełnosprawne mają prawo być tak samo traktowani jak pełnoprawni użytkownicy w ruchu drogowym w świetle o prawie ruchu drogowych.
Druga kwestia to jest taka, że Polscy niepełnosprawni są użytkownikami skuterów atestowanych i przystosowanych do ruchu drogowego w tych państwach, z których pochodzą skutery dla osób niepełnosprawnych. I jeszcze jedna kwestia;
Ta Pani jechała prawidłowo po za białym pasem bo nie było wydzielonych pasów i uważam, że nie powinna być zatrzymana bo nie było wykroczenia drogowego.

Należy zadać pytania, dlaczego w Polsce osoby niepełnosprawne są wykluczane z ruchu drogowego przez system prawny?