Newsy

Były piłkarz Jarosław B. zatrzymany

Jarosław B. zatrzymany

Fot. Karolina Misztal/REPORTER

Newsy

Były piłkarz Jarosław B. zatrzymany

Jarosław B. zatrzymany

Fot. Karolina Misztal/REPORTER

Jak poinformował RMF, Jarosław B. - były piłkarz, reprezentant Polski został zatrzymany przez sopocką prokuraturę. Fakt zatrzymania potwierdziła  rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Odmówiła jednak jakichkolwiek innych informacji dotyczących sprawy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy zabezpieczyli m.in. nagrania z hotelowego monitoringu. 

Prokuraturę zawiadomiła dwudziestokilkuletnia kobieta, która miała się spotkać z Jarosławem B.  w pokoju hotelowym. Pełnomocnik kobiety powiedział PAP, że jego klientka twierdzi, iż została zgwałcona przez sportowca. Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

- Doszło do zatrzymania w kontekście przestępstwa popełnionego w kierunku naruszenia wolności seksualnej. To wszystko co mam w tej chwili do przekazania - powiedziała prokurator Grażyna Wawryniuk z prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Do PAP zgłosił się we wtorek adwokat Mateusz Dończyk, który poinformował, że z relacji jego klientki wynika, iż została brutalnie zgwałcona. Adwokat powiedział, że do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli. "Klientka podejrzewa, że została też odurzona narkotykami" - powiedział Dończyk dodając, że z relacji kobiety wynika, iż "straciła świadomość".

Mecenas wyjaśnił, że w sobotę nad ranem kobieta miała wrócić do domu zamówioną najprawdopodobniej przez obsługę hotelu taksówką, a gdy poczuła się lepiej, zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie na policję.

Dończyk poinformował PAP, że w poniedziałek kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa. Wyjaśnił że jego klientka jest w bardzo złym stanie psychicznym.

W swojej sportowej karierze piłkarz Jarosław B. występował w Lechii Gdańsk,  Amice Wronki i Widzewie Łódź.  Był też reprezentantem Polski. 

(PAP)

Zobacz również:

Córka Ani Przybylskiej została aktorką! Pójdzie w ślady mamy? [WIDEO] >>>
Białystok. Nożownik zaatakował matkę i córkę przed komendą policji >>>
Czym jest trauma, jakie są jej objawy i jak sobie z nią poradzić? >>>
Brutalna bójka nastolatek. Nikt nie reagował, wszyscy nagrywali >>>
Jak radzić sobie z poczuciem winy? >>>Co sądzisz o tym artykule?
34
110
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
17.04.2019
Hanka
No dokładnie tak samo pomyślałam...
17.04.2019
Just
Nie wierzę w winę p. Jarosława.
16.04.2019
gosc
A co ta pani robila z tym panem w pokoju hotelowym?Dwudziestoparoletnia to juz nie dziewczynka ,ktora nie wie czego oczekuje i na co sie godzi .Moim zdaniem oskarzajac chce w jakis sposob zaistniec i zyskac watpliwa slawe ,albo chodzi najzwyczajniej o wyludzenie odszkpodowania w ramach zadosc uczynienia.Obserwujac dzisiejsze dziewczyny i mlode kobiety w glowie sie nie miesci do czego sa zdolne.