Koronawirus

Jaki jest limit osób, które możemy zaprosić na grilla w ogrodzie? "Nie wlicza się osób zaszczepionych"

Koronawirus

Jaki jest limit osób, które możemy zaprosić na grilla w ogrodzie? "Nie wlicza się osób zaszczepionych"

W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem. Ciągle pojawiają się wątpliwości w związku z obostrzeniami, jak i ryzykiem zakażenia. Jeden z naszych widzów zapytał, czy dozwolone jest, aby spotkać się w gronie kilkunastu osób na prywatnej posesji. Wątpliwości w tym temacie rozwiała adwokat Eliza Kuna. 

Limit osób podczas spotkań towarzyskich

Wśród pytań od naszych widzów pojawiło się to dotyczące możliwość zorganizowania spotkania dla kilkunastu osób. 

Czy podczas weekendu mogę zorganizować grilla w ogrodzie dla ok. 15 osób?

- Cały czas obowiązują zakazy imprez, spotkań i uroczystości. Limit osób, które możemy zaprosić poza domownikami wynosi 5. Jest jednak pewne novum, bo do tego limitu nie wlicza się zaszczepionych. Jeśli np. zaprosimy same zaszczepione osoby, ten limit może być większy - odpowiedziała adwokat Eliza Kuna. 

Szczepionka przeciw COVID-19 - powikłania

W sieci zaczęły narastać mity na temat potencjalnych powikłań po szczepionce przeciw COVID-19. Jak się okazuje, wszelkie obawy nie mają żadnej podstawy naukowej. 

- To, co wiemy o szczepionkach, które są najbardziej bliskie dopuszczenia, to są to standardowe powikłania, które występują przy szczepionkach, czyli może być podwyższona temperatura. Nie ma tutaj większych działań ubocznych - mówił w Dzień Dobry TVN prof. Marcin Drąg.

- Technologicznie to są najbardziej bezpieczne szczepionki - zaznaczył. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
04.05.2021
Tropicalsax
Dzień dobry, a czy jest podstawa prawna mówiąca o tym, że osoby zaszczepione nie wliczaja się do limitu osób np. Na weselu? Nie mogę tego nigdzie znaleźć.