Styl Życia

Ręcznie robiona laurka dla mamy – jak ją zrobić? Pomysły i wierszyki na urodziny, imieniny i Dzień Matki

Laurka dla mamy

Fot. Getty Images/Martin Novak

Styl Życia

Ręcznie robiona laurka dla mamy – jak ją zrobić? Pomysły i wierszyki na urodziny, imieniny i Dzień Matki

Laurka dla mamy

Fot. Getty Images/Martin Novak

Laurka dla mamy to najcudowniejszy prezent, który zostanie zachowany na wiele lat. To piękny sposób na docenienie i złożenie życzeń z okazji urodzin oraz Dnia Matki. Większość dzieci z radością podejmuje się zadania wykonania takiej kartki i ma przy tym wiele zabawy. Poznaj najciekawsze propozycje laurek dla mam, które można dostosować do wieku dziecka.

Zobacz też: Życzenia dla mamy na urodziny, na imieniny i na Dzień Matki. Jak składać życzenia? Pomysły na prezenty >>> 

Wspaniałym, kreatywnym sposobem na okazanie wdzięczności i złożenie życzeń jest własnoręcznie przygotowana laurka dla mamy. Jej przygotowanie nie musi być czasochłonne i trudne, wystarczy wybrać odpowiedni projekt dopasowany do możliwości dziecka i spróbować go odtworzyć. Taką laurkę można podarować mamie na dowolną okazję – na Dzień Mamy, urodziny czy nawet święta. Można wręczyć ją także bez specjalnej okazji, co na pewno będzie miłą niespodzianką. Zobacz, jakie proste kartki może przygotować dziecko samodzielnie lub przy pomocy taty, dziadków czy przedszkolanki.

Ręcznie robiona laurka dla mamy. Pomysły na kartki

Nie wiesz, jak zrobić laurkę dla mamy ? Jakie materiały wykorzystać i co przygotować, żeby wszystko wyglądało jak najlepiej? Co zrobić, żeby własnoręcznie wykonana kartka była estetyczna i oryginalna? Pomogą Ci w tym poniższe pomysły na laurkę dla mamy oraz instrukcja ich wykonania krok po kroku.

Zobacz też: Prezent na Dzień Matki. Przegląd ciekawych propozycji >>> 

Laurka dla mamy 3D – balonikowe serca

1. Przygotuj kartkę z bloku technicznego w jasnym kolorze oraz 4 mniejsze kartki w różniących się od siebie kolorach. Wszystkie kartki zegnij na pół.

2. Wzdłuż zgiętego brzegu wytnij dowolną ilość serduszek (im więcej wytniesz, tym więcej możesz przykleić później na kartkę) we wszystkich 4 kolorach. Dzięki temu kształt serc będzie symetryczny.

3. Wyprostuj serca i przyklej kilka serduszek w tym samym kolorze na kartkę. W przypadku kolejnych serduszek klej nakładaj jedynie na linii zgięcia, tak aby kartka była trójwymiarowa. U spodu każdego z serduszek narysuj linię imitującą sznurek balonika.

Serce z guzików – oryginalna laurka dla mamy

1. Przygotuj różowy, czerwony lub fioletowy papier techniczny i małe guziki w kolorach pasujących do kartki (różowe, czerwone, fioletowe, szare lub białe).

2. Wytnij z kartki duże serce, a jego środek wyklej guzikami.

Zobacz też: Jak powinny wyglądać relacje rodzinne? Jak je pielęgnować? >>> 

Laurka dla mamy na urodziny – kwiatki z bibuły

Ładne laurki dla mamy wcale nie muszą być trudne w przygotowaniu i wymagać dużego budżetu. Na urodziny świetnie sprawdzi się kartka z motywem kwiatowym. Zarówno płatki, jak i łodygę najłatwiej przygotować z kolorowej bibuły. Z poniższej instrukcji dowiesz się, jak przygotować stokrotki, jednak zmieniając odcień bibuły, możesz zrobić dowolny gatunek kwiatów – ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

1. Wybierz dowolny kolor kartki z bloku technicznego i zegnij ją na pół.

2. Z żółtej bibuły zrób trzy kulki, które będą środkami kwiatków. Przyklej je w dowolnym miejscu na kartce.

3. Białą bibułę wykorzystaj do stworzenia 15 okrągłych płatków, które przykleisz dookoła żółtej bibuły.

4. Zieloną bibułę podziel na trzy długie paski i zroluj w rurkę. Zrób z nich łodygi. Jeśli chcesz, z tego samego koloru możesz wyciąć również niewielkie listki.

Jak zrobić ładną laurkę dla mamy na urodziny? Wierszyki i rysunki

Starannie wykonana piękna laurka dla mamy to nie wszystko. Choć już na pierwszy rzut oka widać włożone w nią serce i poświęcony czas, warto dodać do niej coś jeszcze – własnoręcznie napisane życzenia. Małe dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać, mogą wykonać w środku dodatkowy rysunek. Często zdarza się także, że maluchy chętnie odrysowują kształt swojej ręki czy stopy. Dla najmłodszych świetnym pomysłem może okazać się również wydrukowanie obrazka, a następnie jego pokolorowanie i wklejenie do kartki. Nieco starsze dzieci mogą wymyślić życzenia samodzielnie lub skorzystać z gotowych szablonów, dostępnych w wielu książkach i na stronach internetowych. Najbardziej pomysłowe osoby mogą samodzielnie wymyślić wierszyki do laurki dla mamy . Wcale nie muszą być to wierszyki rymowane, wystarczy, żeby przekazywały wszystko to, co chce się powiedzieć mamie z danej okazji.

Zobacz też: Bez filtrów z Instagrama i bez ściemy. Anna pokazuje jak wygląda prawdziwe macierzyństwo >>> 

Wierszyki do laurki z okazji urodzin lub imienin powinny mieć formę życzeń. Mogą znaleźć się w nich typowe sformułowania, takie jak „zdrowia, szczęścia, pomyślności”, ale też zupełnie inne, wymyślone przez dziecko. Warto pozwolić pociechom na kreatywne podejście, co ostatecznie może skutkować nie tylko piękną kartką, ale również dobrą zabawą, a w rezultacie także zabawnymi życzeniami. Z okazji Dnia Matki lepiej skupić się na podziękowaniu i podkreśleniu tego, jak ważną rolę odgrywa w życiu dziecka mama.


Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0