Gwiazdy

Jak kibicują kobiety? Jakie dyscypliny preferują?

Gwiazdy

Jak kibicują kobiety? Jakie dyscypliny preferują?

Badania pokazują, że średnio 22% kibiców na meczach ekstraklasy to kobiety. Najwięcej fanek gromadzi się na spotkaniach Legii Warszawa, Miedzi Legnica, Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin. Jak kibicują kobiety i jak czują się na trybunach? Sprawdził to Filip Chajzer, a w Dzień Dobry TVN gościliśmy Dorotę Williams, Julię Wróblewską i Iwonę Guzowską, które opowiedziały nam o swojej miłości do sportu.

Filip Chajzer:

Dziś co piąty kibic Ekstraklasy jest kobietą. Najczęściej pasja przechodziła z ojca... na córkę!

Iwona Guzowska - wielki kibic każdego sportu!

Ja jestem wielkim kibicem, ale każdego sportu! To się narodziło już dawno temu, jak byłam małą dziewczynką. Natomiast, wiecie co mnie niosło w ringu? Kibicujące kobiety! Na moich walkach to kobiety kibicowały najgłośniej. To, co dziewczyny krzyczały, to się w głowie nie mieści. Chciałam podziękować im wszystkim za to, że tak mi dodawały skrzydeł. Dziewczyny mają moc! Walczyłam, jak się okazało, nie tylko dla siebie ale i dla wszystkich dziewczyn. 

Dorota Williams - emocjonalna kibicka telewizyjna

Przede wszystkim oglądam mecze piłki nożnej, to dzięki tacie, to on nauczył mnie kibicować, był szalonym kibicem. Jestem telewizyjna kibicką, jestem kibicką bez kompetencji, czyli, że kibicuję emocjonalnie. Staram się nie komentować i nie być ekspertem od piłki nożnej. Kibicuje przede wszystkim reprezentacji. Oglądam tzw. ważne mecze! 

Julia Wróblewska - kibicuję Legii i Barcelonie

Jestem Warszawianka i kibicuję Legii. Przez to, że studiuje iberystykę, kocham Hiszpanię i wszystko, co jest z tym związane, to jestem tez kibicką Barcelony. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0